Małopolska policja rozbiła rumuński gang specjalizujący się we włamaniach do sklepów z elektroniką i kradzieży drogich modeli telefonów. Przestępcy działali na terenie całego kraju. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to oni byli sprawcami włamania do salonu Media Expert w Tarnobrzegu. Łupem złodziei padły wówczas telefony warte blisko 200 tys. zł.
Seria włamań do sklepów z elektroniką i kradzieży drogich modeli telefonów trwała w Polsce od kilku miesięcy. Sposób działania sprawców, wybór łupu i metody ucieczki po kradzieży sugerowały, że za włamaniami stoi jedna grupa przestępcza. Skala przestępstw była tak duża, że pod egidą Komendy Głównej Policji powołano grupę specjalną, złożoną z policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krajowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Zadaniem grupy było rozpracowanie gangu.
Przełom w śledztwie przyszedł w nocy 24/25 lipca. Tej nocy, około godziny 3.00, w Oświęcimiu, przestępcy włamali się do kolejnego sklepu z elektroniką i ukradli telefony warte 200 tys. zł. Informacja o przestępstwie natychmiast trafiła do funkcjonariuszy z grupy specjalnej. Ci, mają już wcześniej zebrane informacje o sposobach działania przestępców, wytypowali ich potencjalną drogę ucieczki. Okazało się to strzałem w przysłowiową "dziesiątkę". W niedzielę, 25 lipca, około godziny 6. w miejscowości Zelczyna w powiecie krakowskim, specgrupa zatrzymała dwa samochody, którymi uciekali trzej włamywacze. W autach znaleziono skradziony w Oświęcimiu łup. Zatrzymano trzech obywateli Rumunii, w wieku 29, 37 i 42 lat. Usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem w Oświęcimiu, lista przewin prawdopodobnie zostanie wydłużona, bowiem z operacyjnych ustaleń policji wynika, że odpowiadają oni również za inne tego typu włamania w wielu miejscach w Polsce. Cała trójka Rumunów, którym grozi do 10 lat pozbawienia wolności, została tymczasowo aresztowana.
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zatrzymany rumuński gang stoi też za włamaniem do tarnobrzeskiego salonu Media Expert, do którego doszło na początku grudnia ub. roku. Sposób działania sprawców był tu niemal identyczny jak teraz, w Oświęcimiu, zgadza się nawet godzina akcji - około 3 w nocy. Również łup, jaki skradli w Tarnobrzegu złodzieje odpowiada modelowi działania rumuńskiego gangu. Mimo nagrań z monitoringu, tożsamości przestępców nie udało się wówczas ustalić.
- Niewątpliwie policjanci zajmujący się sprawą włamania do salonu Media Expert w Tarnobrzegu wezmą pod uwagę ustalenia małopolskiej policji - mówi podinspektor Beata Jędrzejewska- Wrona, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu.
Fot. Włamywacze włamali się w grudniu 2020 roku do nieistniejącego już salonu Media Expert
pies Huckleberry08:52, 30.07.2021
Tarnobrzeska Policja jest a jakoby jej nie było.Śpijcie dalej.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Tarnobrzeg: szeroko zakrojone ćwiczenia służb
W tbg bardzo dużo schronów
Mamy
06:55, 2026-06-26
Przejazd na Trześniowskiej paraliżuje ruch
Może niech jeszcze jeden most wybudują przez Wisłę😆
Joanna
23:53, 2026-06-25
Burmistrz Sandomierza z absolutorium
Bardzo lubię Pana Zioło, chce, aby młodzi, którzy wyjechali powrócili. Młodzi pracują i rozwijają się w stolicach Europy, w innych miastach Polski. Myślę, że nie wrócą tak szybko:) A gdzie by mieli mieszkać, jak nawet nie da się zbudowac tutaj kilku bloków. Tu jest potrzebna zmiana myśli.
Marek
22:54, 2026-06-25
Będą utrudnienia na ważnym skrzyżowaniu w Tarnobrzegu
Trzeba w dzień i trzeba w piątek, bo wtedy jest największa oglądalność - i można pokazać, że w mieście cokolwiek się robi (nieważne, że bez głowy).
Apollo
18:03, 2026-06-25