Zamknij
REKLAMA

17-latek uciekał przed policjantami motorowerem

08.28, 24.01.2023 kr Aktualizacja: 08.28, 24.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali nastolatka, który uciekał przed nimi motorowerem z niesprawnym oświetleniem. Jak się okazało to nie pierwsza taka sytuacja młodego kierowcy. Oprócz konsekwencji jakie poniesie za popełnione wykroczenia, 17-latek odpowie także za przestępstwo.

W niedzielę, po godz. 16, policjanci niżańskiego ruchu drogowego pełnili służbę w rejonie S-19, w miejscowości Jeżowe. W pewnym momencie zauważyli motorowerzystę, który jechał bez oświetlenia, w związku z czym mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Kierowca motoroweru zlekceważył wydawane przez funkcjonariuszy polecenie do zatrzymania się, ominął policyjny patrol i kontynuował ucieczkę. Policjanci ruszyli za nim.

[ZT]200791[/ZT]

Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący motorowerem nagle skręcił w jedną z bocznych ulic, po czym porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po kilkudziesięciu metrach, młody mężczyzna został zatrzymany.

17-latek przyznał, że uciekał przed policjantami, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania i toczy się już przeciwko niemu postępowanie w tej sprawie.

Oprócz odpowiedzialności za popełnione wykroczenia, 17-latek poniesie również konsekwencje za niezatrzymanie się do kontroli drogowej - co jest przestępstwem.

O jego losie zadecyduje teraz sąd.

(kr)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%