::photoreport{"type":"check-for-article","item":"5114"}
W piątek o godz. 10, w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Siedmioronowo przyjętych policjantów ślubowało:
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”
Cała siódemka przeszła wieloetapowy proces rekrutacji, podczas którego musiała wykazać się dużą wiedzą i sprawnością. Dla wielu założenie policyjnego munduru to spełnienie marzeń i sfinalizowanie wielomiesięcznych starań.
Nowo przyjęci policjanci odebrali legitymacje służbowe z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marka Pietrykowskiego.
Policjanci, którzy dziś przed sztandarem złożyli ślubowanie, już za kilka dni wyjadą do szkół policji. Tam rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do służby. Będą zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego.
Po adaptacji, nowi policjanci trafią do Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, Komisariatu Policji w Nowej Dębie, Posterunków Policji w Baranowie Sandomierskim i Grębowie.
::news{"type":"see-also","item":"205925"}
ocenzurowany18:21, 03.11.2023
Dlaczego usuwacie komentarze? Cenzura jak za komunistów.
???09:08, 05.11.2023
Po co ta pokazówka? To są wewnętrzne sprawy Policji i nie wszystko powinno być pokazywane publicznie.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Powstanie Sandomierska Aleja Gwiazd?
Miasto się wyludnia bo nie myśli się o pracy dla młodych ludzi a olbrzymie pieniądze chcecie wydać jak dla mnie na bzdurę. Osobiście stwierdzam, że to będzie wstyd a nie atrakcja turystyczna. Już te ławki w parku są porażką bo nawet nie ma na nich jak siąść.
Mirek
13:15, 2026-04-06
Radny przyznał się na FB do jazdy po alkoholu....
Cały pis do Morawicy a później na Madagaskar .
Lekos
16:42, 2026-04-05
Awaria promu Ciszyca – Tarnobrzeg. Przeprawa zamknięta
Dalej głosujcie na psl i na piwnika. on da wam wszystko. w Sandomierzu ma walczyc o Lwoską Bis. Wielokrotnie pisałem że może sobie palce pogrzebac w .........XD bo to nie jego kompetencje.
San
16:08, 2026-04-05
Awaria promu Ciszyca – Tarnobrzeg. Przeprawa zamknięta
Brak mostu = LIPA W MIEŚCID
Antek
12:50, 2026-04-05