W piątek poszkodowana zgłosiła się do Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.
– Z relacji kobiety wynikało, iż za pośrednictwem popularnego komunikatora otrzymała wiadomość od swojej bliskiej znajomej. Chodziło o pożyczkę 459 złotych na opłacenie jakiegoś zamówienia. Nie wzbudziło to żadnych podejrzeń 19-latki, gdyż darzy zaufaniem swoją znajomą - poinformowała Monika Żurek z KP Policji w Opatowie.
Kobieta zgodziła się jeszcze kilka razy powtórzyć operację i przesyłała „koleżance” kolejne pieniądze.
– W pewnym momencie na profilu koleżanki zobaczyła komunikat, z treści którego wynikało, iż ktoś przejął jej profil i wysyłał do znajomych wiadomości z prośbą o przesłanie pieniędzy - dodaje M. Żurek.
Niestety, 19-latka zdążyła do tamtej chwili przekazać ponad 6000 złotych.
[ZT]209093[/ZT]
0 0
I starzy i młodzi taki sam rozum, tzn *%#)!&
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz