Zamknij

Amator seksu z dziećmi zatrzymany niedaleko Staszowa. Namierzyli go Łowcy Pedofilów, a zatrzymali staszowscy policjanci

Piotr Welanyk Piotr Welanyk 18:33, 20.07.2025 Aktualizacja: 19:00, 20.07.2025
Skomentuj

Grupa interwencyjna Fundacji ECPU Polska: Łowcy PDF-ów namierzyła w powiecie staszowskim 42-letniego mężczyznę, który zaczepiał w internecie dzieci i namawiał je na seks. Kolekcjonował i rozpowszechniał także dziecięcą pornografię. 42-latek został zatrzymany, podczas transmisji na żywo, przez policjantów ze Staszowa.

42-letni mieszkaniec wsi Wierzbka niedaleko Bogorii to recydywista. 11. miesięcy temu opuścił więzienie, w którym odbywał karę za złamania art. 200 kodeksu karnego. Dotyczy on seksualnego wykorzystania małoletniego poniżej 15 roku życia.

Jak się okazało, niczego go to nie nauczyło. W transmitowanej na żywo rozmowie z Łowcami Pedofilów, 42-latek przyznał się do internetowych kontaktów z nieletnimi. Miały one wyraźny motyw seksualny. W odczytanych 42-latkowi fragmentach jego rozmów, próbował on umówić się na uprawianie seksu z 13-latką. Nie wiedział, że koresponduje z dorosłą agentką Fundacji.

W trakcie wymiany wiadomości wyszło na jaw, że mężczyzna ma „na celowniku”: również inne dzieci – dlatego Łowcy Pedofilów zdecydowali się na interwencję, informując o wszystkim policję ze Staszowa.

Zagrożenie dla innych dzieci potwierdziło się w trakcie transmitowanej na żywo rozmowy z 42-latkiem. Mężczyźnie wymknęło się, że takich rozmów o seksie z dziewczynkami poniżej 15. roku życia i namów na spotkania i uprawianie seksu było więcej. Mężczyzna przyznał się też do posiadania i rozpowszechniania dziecięcej pornografii.

Akcja Łowców PDFów (tak zastępowane w nazwie fundacji jest słowo pedofil) została przeprowadzona we współpracy z policją. Opisując ją, członkowie fundacji złożyli podziękowania policjantom ze Staszowa.

„Serdeczne podziękowania za fenomenalną współpracę w dniu dzisiejszym składamy na ręce funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie ze szczególnym uwzględnieniem naczelnika Wydziału Kryminalnego i jego ludzi” – napisali Łowcy w mediach społecznościowych.

Policja zatrzymała 42-latka, zabezpieczyła też materiały w jego domu. O jego dalszym losie zdecyduje prokuratura i sąd.

Akcja w Wierzbce była już kolejnym takim działaniem Fundacji w naszym regionie. W „Tygodniku Nadwiślańskim” opisywaliśmy podobną operację w Gorzycach – zakończyła się ona skazaniem zatrzymanego wówczas mężczyzny, podobnie jak akcja w powiecie stalowowolskim.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%