Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 21 marca, w miejscowości Kopiec na terenie gminy Iwaniska.
– Do dyżurnego opatowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru budynku mieszkalnego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że ktoś umyślnie podpalił ścianę drewnianego domu, pokrytego papą. Ogień stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia przebywającego wewnątrz 61-latka. Dzięki szybkiej reakcji pokrzywdzonego, który zauważył zagrożenie i podjął działania gaśnicze, pożar został ugaszony, a budynek nie uległ całkowitemu zniszczeniu - mówi Katarzyna Czesna-Wójcik, oficer prasowa opatowskiej Policji.
W trakcie gaszenia ognia mężczyzna doznał jednak poparzeń.
– Charakter zdarzenia oraz sprawna i skuteczna praca opatowskich kryminalnych doprowadziły do szybkiego ustalenia i zatrzymania 27-letniego sprawcy, co umożliwiło przedstawienie mu zarzutów usiłowania zabójstwa oraz zniszczenia mienia, a także zapobiegła dalszej eskalacji tego niebezpiecznego procederu. Analiza zebranych w sprawie materiałów dowodowych zaowocowała wnioskiem Prokuratury Rejonowej w Opatowie o objęcie zatrzymanego środkiem zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowana na okres 3 miesięcy, do którego opatowski sąd się przychylił - dodaje K. Czesna-Wójcik.
27-latkowi grozi wieloletni pobyt w zakładzie penitencjarnym.
Usiłowanie zabójstwa jest zagrożone karą od 8 lat pozbawienia wolności do 25 lat, a nawet dożywocia.
::news{"type":"see-also","item":"232185"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Starania o III etap drogowej inwestycji rozpoczęte
Starania, rozmowy, konsultacje, wizyty w Warszawie, foteczki, zachwyt, miliony komentarzy z kółeczka własnej adoracji zielonych a rezultatów brak. Ciekawe ile da się jechać na samych obietnicach.
znawcz
16:25, 2026-03-25
Wypadek na ul. Kwiatkowskiego w Sandomierzu
A może TN jest zainteresowany prowadzonym postepowniem przeciwko Komendantowi KKP Sandomierz w Prokuraturze Kielce Zachód w sprawie podejrzenia nierzetelnego rozpatrzneia skargi. tj wymyślaniu prawa od nowa i kłamstw na temat znajomości osobistej.
San
15:44, 2026-03-25
Wypadek na ul. Kwiatkowskiego w Sandomierzu
Proszę osobę poszkodowaną w wypadku o kontakt - przekażę przydatne informacje tel.: 783 903 941
DOMINIK K
10:55, 2026-03-25
Sandomierska powieść M. Śmielaka bezkonkurencyjna!
Brawo Michał
Ziom
05:19, 2026-03-25