Trzydzieści par, które przeżyły ze sobą w małżeństwie pół wieku, świętowało w Grębowie. Były medale od Prezydenta RP, kwiaty i gratulacje od wójta gminy Kazimierza Skóry, a także poczęstunek i występy artystyczne przygotowane przez grębowski Urząd Stanu Cywilnego i Gminne Centrum Kultury.
"Złote Gody" w gminie Grębów mają ustalona renomę. Mówił o tym z uśmiechem jeden z odznaczonych, który przyznał, że gdy pochwalił się w Tarnobrzegu podczas zakupów, że szykuje się na taką właśnie uroczystość, usłyszał w odpowiedzi, że "skoro w Grębowie, to będzie na bogato". Tak też było.
Na jubilatów czekały słodkości i ciasta, potem, po wręczeniu medali, kwiatów i dyplomów, lampka szampana, a po niej uroczysty obiad. Święto okrasił występ zespołu muzycznego i recital w wykonaniu...Lidii Jurek, sekretarz gminy Grębów, nagrodzony gromkimi oklaskami. Była też piosenka zaśpiewana jednej z par przez córkę, która specjalnie na tą okazję przyleciała z USA.
- Patrząc dziś na Was, uświadamiamy sobie wszyscy, jaką moc ma miłość i przywiązanie do drugiego człowieka. Długie i szczęśliwe małżeństwa są wielkim skarbem. Złote Gody w naszej, polskiej tradycji obchodzone są wyjątkowo uroczyście, Wspólne pół wieku to wspaniały dowód wzajemnej miłości, zrozumienia, wznoszenia trwałej budowli, której na imię Rodzina - powiedział składając jubilatom gratulacje wójt Kazimierz Skóra.
Parom, które zjawiły się na uroczystości w Grębowie wójt K. Skóra wręczył nadane przez Prezydenta RP "Medale za długoletnie pożycie małżeńskie". Nie zabrakło też kwiatów i dyplomów gratulacyjnych. Złote Gody w Grębowie świętowali: Helena i Wojciech Koryga, Kazimiera i Józef Surma, Janina i Jan Myszka, Halina i Stanisław Kułaga, Janina i Ryszard Kopała, Jadwiga i Jan Szewc, Zofia i Stanisław Paduch, Maria i Stanisław Stadnik, Irena i Kazimierz Piwowar, Danuta i Jan Janeczko, Krystyna i Aleksander Rudniccy, Zofia i Jan Czerepak, Maria i Edward Nieradka (wszyscy z Grębowa), Helena i Edward Dul, Irena i Jan Maciejewscy, Justyna i Edward Dul (Jamnica), Jadwiga i Jan Skrzypek (Poręby Furmańskie), Zofia i Franciszek Wójcik, Maria i Stanisław Kołodziejczyk, Krystyna i Eugeniusz Bolek, Maria i Czesław Saja, Maria i Stanisław Dryka, Anna i Władysław Szewc, Zofia i Antoni Choroś (Stale), Krystyna i Roman Skaczewscy, Emilia i Marian Wdowiak (Wydrza) oraz Krystyna i Stanisław Bajkowscy, Janina i Stanisław Miśkiewicz, Zofia i Andrzej Niemieccy (Żupawa).
[FOTORELACJA]4829[/FOTORELACJA]
Więcej w najbliższym, papierowym wydaniu "Tygodnika Nadwiślańskiego".
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz