Zamknij

W Nowej Dębie powstaje nowa droga. Zobacz postępy w pracach [ZDJĘCIA]

13:45, 07.11.2023 Aktualizacja: 11:37, 09.11.2023
Skomentuj

Trwa budowa ul. Śmiśniewicza w Nowej Dębie. Połączy ona drogę krajową nr 9 ze strefą ekonomiczną. Prace mają zostać wykonane jeszcze w tym roku. Zobaczcie ich postępy.

Budowana droga ma na celu odciążyć dotychczas jedyny dojazd do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a więc ul. Kościuszki. Szczególnie w godzinach szczytu, a więc gdy ludzie wracają z pracy, droga ta jest bardzo oblegana.

Powstanie ulicy Tadeusza Śmiśniewicza (dawna Aleja Metalowca), jest bardzo ważne dla przedsiębiorców działających w nowodębskiej podstrefie, którzy zyskają szybszy i łatwiejszy dojazd do drogi krajowej nr 9 i dalej do autostrady A4 oraz powstałej drogi ekspresowej S19. 

W ramach inwestycji powstaje tam jezdnia o szerokości sześciu metrów, co pozwoli na ruch samochodów ciężarowych. Poprowadzony zostanie ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni z kostki brukowej. Ulica Śmiśniewicza zakończona będzie rondem, stanowiącym skrzyżowanie z ulicą Sikorskiego. Nią można dojechać do drogi krajowej nr 9.

Nowa droga oświetlona będzie na całej długości. Utworzone zostanie połączenie ciągu pieszego z ulicą Leśną, której elementem będzie budowa przepustu, powstałego w miejscu dotychczasowej kładki.

Zadanie jest realizowane zgodnie z harmonogramem. Są pewne trudności organizacyjne, związane z uzyskiwaniem stosownych pozwoleń od instytucji, które muszą z nami współdziałać, głównie mowa tutaj o PKP. Niemniej jednak prace na przejeździe kolejowym niebawem się zaczną, stąd też termin oddania inwestycji, wyznaczony na połowę grudnia nie powinien być zagrożony – mówi burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon.

Jak informuje włodarz gminy, pierwotnie droga miała kosztować ponad 6 mln zł. Jednak doszły dodatkowe prace, a także zmiany organizacyjne. Ponadto wykonawca oczekuje zwiększenia wartości wykonania zadania, co wynika z tego, iż umowa została podpisana w 2021 roku, a od tego czasu zmieniały się uwarunkowania  ekonomiczne. Stąd szacuje się, że za tę inwestycję trzeba będzie zapłacić ok. 9,5 mln zł wraz z odszkodowaniami dla Lasów Państwowych i osoby prywatnej za przejęcie przejęcia części nieruchomości.

[FOTORELACJA]5141[/FOTORELACJA]

[ZT]206045[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%