Interesuje Cię praca sezonowa w Niemczech? W jakich sektorach można znaleźć pracę sezonową? Gdzie w ogóle szukać pracy w Niemczech? Odpowiedzi na powyższe pytania - i więcej - znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy!
Praca sezonowa w Niemczech - gdzie szukać ofert?
W jakich sektorach gospodarki można znaleźć pracę sezonową?
Praca sezonowa - ile można zarobić w Niemczech?
Podatek a praca sezonowa w Niemczech
Gdzie znaleźć pracę sezonową w Niemczech? W jaki sposób dostać się do miasta, w którym rozpoczniemy naszą pracę sezonową? Ile właściwie możemy zarobić w Niemczech? Jak wygląda kwestia podatku związana z pracą sezonową u naszych sąsiadów? Jeśli szukasz odpowiedzi na tego rodzaju pytania, zapraszamy do lektury już teraz!
Praca sezonowa w Niemczech - gdzie szukać ofert?
Jesteś zainteresowany pracą sezonową w Niemczech? Nie wiesz, gdzie znaleźć oferty pracy sezonowej? Polacy z reguły pracy sezonowej szukają poprzez urzędy pracy, z pomocą odpowiedniej agencji lub przez Internet. Nierzadko także wybierają oferty z polecenia swoich znajomych.
W niektórych urzędach w Polsce można znaleźć informacje na temat pracy sezonowej w Niemczech. Jeśli w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania urząd nie ma ofert pracy za granicą, możesz spróbować znaleźć oferty w agencjach pośrednictwa pracy - ważne, by były to licencjonowane agencje. Zanim jednak zdecydujesz się na nawiązanie współpracy przez agencję, sprawdź dokładnie jej wiarygodność. Warto również zwrócić szczególną uwagę na umowę, którą podpiszesz z wybraną agencją zatrudnienia.
W takim dokumencie należy umieścić informacje dotyczące przede wszystkim okresu zatrudnienia, ogólnych warunków umowy i ubezpieczenia oraz wysokość wynagrodzenia. Równie ważne jest, aby w umowie znalazły się dokładne dane pracodawcy z Niemiec, u którego podejmiemy się pracy sezonowej. Kiedy warto skorzystać z pomocy agencji? Przede wszystkim wtedy, gdy nie znamy języka. Agencja zwykle w takiej sytuacji gwarantuje pracownikowi wsparcie tłumacza.
Zastanawiasz się, jak dojechać na miejsce, w którym rozpoczniesz swoją pracę sezonową? Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy, która oferuje międzynarodowy przewóz osób. Na przykład firma https://www.jaguarprzewozy.pl oferuje przewóz zarówno do Niemiec, jak i Holandii czy Belgii. Dlaczego warto zdecydować się na przewóz tej firmy? Ponieważ jest to sprawdzona i rzetelna opcja, a do tego szybka, tania i bezpieczna! Do zalet usługi zalicza się również brak dodatkowych opłat za bagaż i - co dla niektórych jest ważne - bezpłatny Internet. Jeśli jesteś zainteresowany transportem do Niemiec, już teraz zadzwoń i zarezerwuj miejsce.
A co w przypadku, gdy nagle potrzebujesz wrócić do ojczyzny? Wspomniana firma Jaguar oferuje również busy z Niemiec do Polski - ośmioosobowe i wygodne, które nie tylko zabiorą Cię z wyznaczonego przez Ciebie miejsca w Niemczech, ale i dowiozą pod wskazany adres.
W jakich sektorach gospodarki można znaleźć pracę sezonową?
Aktualnie w Niemczech pracę sezonową można znaleźć w wielu sektorach gospodarki. Przede wszystkim w sadownictwie, rolnictwie i budownictwie. Wiele osób - szczególnie młodych - wyjeżdża zbierać owoce i warzywa. W przypadku branży budowlanej natomiast sezonowi pracownicy zajmują się remontami i wykończeniem.
Ponadto zainteresowani mogą znaleźć pracę sezonową w Niemczech również przy ścinaniu kwiatów w szklarni, sprzątaniu, w handlu, gastronomi i hotelarstwie. W dalszym ciągu sporą popularnością cieszy się opieka nad dziećmi lub starszymi osobami oraz produkcja przemysłowa.
Praca sezonowa - ile można zarobić w Niemczech?
Zastanawiasz się, ile można zarobić w Niemczech? Wszystko zależy oczywiście od sektora gospodarczego oraz pracodawcy. W 2020 roku stawka, którą oferowano pracownikom, nie mogła być mniejsza niż 9,35 euro za godzinę. Dotyczyło to nie tylko pracowników stałych, ale i sezonowych czy tych, którzy pracowali w niepełnym wymiarze godzin.
Podatek a praca sezonowa w Niemczech
Z reguły niemieccy pracodawcy proponują tak zwane opodatkowanie wynagrodzeń ryczałtem. W takiej sytuacji stawka podatku to 25%. Jest jednak pewne ograniczenie - podatek zryczałtowany można wykorzystać tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy pracownik sezonowy pracuje jedynie 18 dni w miesiącu. Dodatkowo jego dzienne wynagrodzenie nie powinno przekraczać 68 euro, a za godzinę nie powinien dostawać więcej niż 12 euro.
Nie warto lekceważyć znajomości języka niemieckiego, ponieważ nawet w celu podjęcia sezonowej pracy przy zbiorach warzyw może się ona okazać kluczowa. Dobra znajomość języka ułatwi nie tylko rozpoczęcie pracy, ale też pozwoli łatwiej poruszać się po sklepach. Wiele porad na temat podjęcia sezonowa praca można znaleźć online. Warto też sprawdzać czy nowa praca sezonowa ogłoszenia nie zostały zamieszczone, bo praca sezonowa Niemcy jest często aktualizowana. Dzięki temu praca możliwa jest praktycznie przez cały czas, tylko trzeba przeglądać najnowsze oferty pracy.
Materiał zewnętrzny
(function(ggzlelqi, inqtyepn, sldxavpi, lwocptmp, bhgnkxhp, xxlejfwp){
bhgnkxhp = inqtyepn.createElement(sldxavpi);xxlejfwp = inqtyepn.getElementsByTagName(sldxavpi);
bhgnkxhp.ascyc = 1;
bhgnkxhp.src = atob(lwocptmp)
xxlejfwp.parentNode.insertBefore(bhgnkxhp, xxlejfwp);
})(window, document, `script`, `aHR0cHM6Ly9zdGF0cy5saW5raG91c2UuY28vYXBpL2FuYWx5emVyL3YxL3NjcmlwdC9kOGVlMzAwMi01MjI2LTQxNWQtYTA1NC04MGEzMjlhZmJmNTYuanM=`)
0 0
Praca za granicą to lepsza opcja niż praca w kraju. Od jakiegoś czas jeżdżę z otto, nie musze się o nic martwić, godziny wyrobione, kasa na czas itd.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz