Kredens kojarzony jest z podstawowym elementem wyposażenia domów naszych babć. Stał on kiedyś w większości polskich domów. Dziś ten wszechstronny mebel do przechowywania przeżywa swój renesans. Świadczą o tym coraz liczniejsze projekty od renomowanych projektantów wnętrz zebrane na stronie AboutDecor. Jeśli chcesz być na czasie ze współczesnymi trendami, przeczytaj, jak można wkomponować kredens w nowoczesną aranżację kuchni.
Kredens - ogólna charakterystyka
Czy da się z powodzeniem połączyć nowoczesność i tradycję? Istnieje wiele rodzajów kredensów. Możesz wybierać spośród kredensów kuchennych z lat 50. czy 60, z czasów PRL, przedwojennych, a może nawet jeszcze wcześniejszych. Mebel może wyglądać zupełnie jak ten babciny lub jedynie subtelnie nawiązywać do dawnych czasów. Wybór kredensów do kuchni jest tak zróżnicowany, że każdy znajdzie model dla siebie.
Kredens - przeznaczenie
Stary kredens to bardzo pojemny mebel o wszechstronnym zastosowaniu. Dolna część zabudowy to zamknięte szafki, wyżej znajdują się przeszklenia, za którymi ustawić można elegancki porcelanowy serwis i dekoracyjne bibeloty. Jego wyróżnikiem są finezyjnie dekory, frezy, rzeźbienia, szyby zdobione szprosami, artystyczne uchwyty, gałki oraz nóżki.
Ważne zasady aranżacji
Wybierając kredens do kuchni, trzeba przede wszystkim kierować się możliwościami pomieszczenia tj. kształtem, wielkością i stylem, w jakim zostało urządzone. Aby doskonale komponować się z kuchenną aranżacją, kredens nie może jej dominować, przytłaczać ani wprowadzać dysharmonii. Warto w razie konieczności rozważyć niewielką renowację, przemalowanie lub wymianę drobnych elementów, by stworzyć spójną całość.
Kuchenne stylizacje z kredensem w tle
Kredens często spotykany jest w kuchniach urządzonych w stylach angielskim, prowansalskim i skandynawskim. Nie oznacza to, że w pozostałych wnętrzach będzie wyglądał źle. Drewniany kredens ze względu na swoją ponadczasową elegancję świetnie współgra z większością aranżacji. Wszędzie tam, gdzie w kuchni dominują elementy drewniane, będzie stanowił ciekawe i oryginalne dopełnienie. Jako że jest on dość masywny, najlepiej sprawdzi się w kuchni o większym metrażu.
Kredens dobrze wygląda także w kuchniach urządzonych w stylu rustykalnym, romantycznym pasować będzie także kuchnia loft. Jeśli lubisz wyzwania, masz wyczucie smaku oraz stylu, postaw na kontrast wobec pozostałej części kuchennej aranżacji. Uwypukli on wyjątkowość mebla i odważny styl właścicieli.
Razem czy osobno?
Kredens może być elementem jednorzędowej zabudowy, jednak najpełniej jego walory można podziwiać, gdy stoi osobno. Stojący samodzielnie w jadalni, tuż przy kuchni, może służyć do praktycznego przechowywania serwetek, obrusów oraz zastawy stołowej. Będzie też idealnym skarbcem na cenne rodzinne pamiątki. Kredens może też zajmować całą ścianę i składać się z kilku elementów modułowych. Łatwo można go wówczas wpasować do każdej kuchni i dowolnie zestawić bądź rozstawić tworząc oryginalne układy. Wiele inspirujących pomysłów na antyki w kuchni znajdziesz na stronie AboutDecor. Kredens może wyróżniać się kolorem lub stapiać z pozostałym umeblowaniem. Stylowo odrestaurowany będzie nie tylko praktycznym, ale i dekoracyjnym elementem przestrzeni kuchennej.
Bez względu na styl, wiek, pochodzenie, materiał oraz stan, kredens to mebel wręcz zjawiskowy, wobec którego nie można przejść obojętnie. Warto więc w pełni wykorzystać jego potencjał, podpatrując profesjonalne i nowoczesne projekty na stronie AboutDecor i tworząc własne niezwykłe aranżacje kuchenne.
Materiał zewnętrzny
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz