W Koniemłotach pod Staszowem odbył się pogrzeb Jana Plewy, zasłużonego druha strażaka, który przez 16 lat był prezesem OSP w Święcicy w gminie Rytwiany.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"3732"}
Zmarły 5 stycznia w wieku 88 lat Jan Plewa od 1980 do 1996 roku sprawował nieprzerwanie funkcję prezesa OSP w Święcicy.
Przez 24 lata zasiadał również w zarządzie gminnym Związku OSP RP w Rytwianach. Aktywnie udzielał się ponadto w Polskim Towarzystwie Numizmatycznym i Staszowskim Towarzystwie Kulturalnym. Był członkiem zarządu Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie oraz społecznym korespondentem Głównego Urzędu Statystycznego.
Został uhonorowany wieloma odznaczeniami, m.in. Złotym Znakiem Związku OSP RP i Medalem Honorowym Bronisława Chomicza.
Uroczystościom pogrzebowym Jana Plewy przewodniczył ks. kan. dr Jan Michał Łukasik. W ostatniej drodze towarzyszyli zmarłemu druhowie OSP z jednostki w Święcicy oraz z innych jednostek powiatu staszowskiego, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele władz samorządowych powiatu staszowskiego i gminy Rytwiany, a także przyjaciele i znajomi.
Po zakończeniu mszy świętej zmarłego pożegnali: członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Kielcach druh Wiesław Woszczyna oraz zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Grzegorz Rajca. W imieniu rodziny śp. Jan Plewy przemawiał syn Alfred.
::news{"type":"see-also","item":"200557"}
Rodzina ś.p. Jana18:44, 08.01.2023
Pragniemy podziękować wszystkim, którzy łączyli się z nami w bólu. Dziękujemy za wsparcie duchowe i okazaną pomoc w tych trudnych dla nas chwilach.
Dziękujemy wszystkim strażakom, delegacjom zakładów pracy, oraz wszystkim uczestnikom pogrzebu za obecność, modlitwę i zamówione msze św.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zakonny DPS z Tarnobrzega szuka wsparcia
Osoby które są rodzina zastepcza dla dzieci z Dps .Przeważnie pracownicy Dps odadzą kase za dzieci które i tak mieszkają w Dps i bedzię kasa.
Jacek
07:49, 2026-05-30
Dwie 16-latki jechały jedną hulajnogą, trafiły do...
Dzisiaj pomiędzy 19 a 19:30 po ścieżce rowerowej na wysokości skrzyżowania Kurasia Sienkiewicza , po ścieżce rowerowej w kierunku skrzyżowania Sienkiewicza Sikorskiego jechały 4 hulajnogi. Na 2 hulajnogach było po 2 osoby bez kasków. Chyba można to sprawdzić na monitoringu.
Art
20:16, 2026-05-29
Kwietny korowód dzieci rozpoczął Urodziny Tarnobrzega
I SEKRETARZ BYŁ?
P
19:44, 2026-05-29
Niebezpieczne wyprzedzanie w Tarnobrzegu
Jakby gosc z seata trzymal prawidlowy odstęp i nie jechał Lce na zderzaku to gość z Peugota zmiesciłby sie bez problemu.
Tbg
19:29, 2026-05-29