By święta przeżyć w relacji z Bogiem – Rozmowa z ks. Adamem Markiem, dziekanem dekanatu Tarnobrzeg, proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla.
Awantura o uchwały – Służby prawne wojewody podkarpackiego unieważniły dwie uchwały Rady Miasta Tarnobrzega, w tym tę dotyczącą otrzymywania przez radnych diet także w tych miesiącach, w których nie odbywają się jej posiedzenia. Poproszony przez nas o komentarz przewodniczący rady Norbert Mastalerz odesłał nas do sekretarz miasta, odpowiedzialnej według niego za taki stan rzeczy. Ona sama jednak kategorycznie się z tym nie zgadza.
Wypuścili zabójcę na wolność – Konrad K., który 7 lat temu dokonał krwawej masakry w galerii VIVO! w Stalowej Woli, został wypuszczony z zamkniętego zakładu psychiatrycznego, w którym przebywał. Lekarze uznali, że jest już wyleczony i nie ma potrzeby jego dalszego izolowania. Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu zaskarżyła tę decyzję.
Albo grupowe zwolnienia, albo upadłość giganta? – Przed siedzibą spółki Grupa Azoty "Siarkopol" w Grzybowie odbył się protest w obronie miejsc pracy. Władze spółki zapowiedziały masowe zwolnienia, które mają objąć blisko 200 osób. Związki zawodowe protestują przeciwko tym planom. Twierdzą, że miejsca pracy da się utrzymać.
Dożywocie za trzy życia – 29-letni Tomasz U. zabił bestialsko siekierą rodzoną matkę, babkę i dziadka. Teraz poniesie odpowiedzialność za to i resztę życia spędzi w więzieniu. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu skazał go na karę dożywotniego pozbawienia wolności.
Profesjonaliści z amatorskiego teatru – Ze znakomitym przyjęciem spotkał się nowy spektakl Teatru Dramatycznego Sandomierskiego Centrum Kultury. Po premierze pochwałom i oklaskom nie było końca. Podobnie było z poprzednimi przedstawieniami tej grupy, którą mniej wtajemniczeni widzowie mylą z profesjonalnym teatrem. W czym tkwi tajemnica jej sukcesu?
Ich imieniem nazwano słynne turystyczne obiekty – Pieniński Wąwóz Homole to bez wątpienia jedna z najwspanialszych przyrodniczych perełek polskich gór. Nie wszyscy wiedzą, że patronem ustanowionego 60 lat temu dla jego ochrony rezerwatu, jest pochodzący z Radomyśla nad Sanem pisarz i społecznik Jan Wiktor. Z kolei imię urodzonego w Rozwadowie geografa Stefana Jarosza nosi ścisły rezerwat w Wolińskim Parku Narodowym. Jarosz jest także jednym z bohaterów najnowszej z cyklu powieści o przygodach Tomka Wilmowskiego.
Facet z kamerą – Jego film „Prowincjonalny trójkąt artystyczny” został uznany za jedną z najlepszych polskich produkcji kina artystycznego ostatnich lat, monumentalna „Siarkobiografia” budzi podziw nie tylko w Tarnobrzegu, miał swój udział w wielu ważnych programach i produkcjach polskiej kinematografii. Mimo tego Aleksander Dyl jest zaprzeczeniem gwiazdorstwa, mówi o sobie, że jest tylko „zwykłym facetem z kamerą”.
Harry Potter wiolonczeli – Harry Potter to nieprawdopodobnie uzdolniony młody czarodziej, bohater książek J.K. Rowling, który stał się już częścią kultury masowej. Tarnobrzeżanin Krzysztof Michalski też potrafi czarować, ale w prawdziwym świecie – najzdolniejszy na świecie wiolonczelista młodego pokolenia potrafi swoją grą przenieść słuchaczy w inny wymiar doznań.
Nie ma ludzi niefotogenicznych – Sesje fotograficzne, rodzinne, świąteczne, ale również indywidualne, ostatnimi czasy zyskują coraz większe grono zwolenników. Świat goni za obrazem, social media kreują potrzebę posiadania i publikowania pięknych zdjęć, a naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi Robert Domaradzki, właściciel Pixel Studio w Tarnobrzegu, który na co dzień zajmuje się fotografią portretową i modelingową.
Jedyne takie miejsce w kraju – Niewielki Sichów w powiecie staszowskim stał się dzisiaj najważniejszym w Polsce ośrodkiem treningowym przeciągania liny, dyscypliny sportu, która zdaje się przeżywać ostatnimi czasy swój renesans. W naszym regionie jej znakomitym popularyzatorem jest Michał Lalewicz, nauczyciel sichowskiej szkoły rolniczej, trener i zawodnik kadry narodowej.
Spełniony, choć czegoś brakuje – Rozmowa z Krzysztofem Ignaczakiem, byłym reprezentantem Polski w piłce siatkowej, mistrzem świata z 2014 r.
Kraj dziewiczej przyrody, wodospadów i niezwykłych ludzi – Relacja z fascynującej wyprawy do Wenezueli.
Biegiem przez ciszę – Każdy, kto śledzi wyniki lokalnych imprez biegowych z pewnością nie raz słyszał o tarnobrzeżaninie Michale Wojciechowskim. Mało kto pewnie zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak niezwykła jest jego historia.
Prostowanie charakterów – W końcu października 1982 roku kilkudziesięciu członków zdelegalizowanej już wówczas „Solidarności” z Regionu Ziemia Sandomierska otrzymało powołania do odbycia ćwiczeń w Jednostce Wojskowej 3466 w Czerwonym Borze. Nie przypuszczali, że trafią do Wojskowego Obozu Specjalnego, a święta Bożego Narodzenia spędzą w warunkach urągających zdrowemu rozsądkowi.
Święty Mikołaj czeka w puszczy – Na rozdrożu w środku lasu, niemal dokładnie na granicy powiatów tarnobrzeskiego i mieleckiego, stoi okazała kapliczka z czerwonym, widocznym z daleka dachem. Pomimo tego, że do najbliższych zabudowań jest stąd cztery kilometry, to – szczególnie o tej porze roku – jest ona często odwiedzana przez dzieci.
Żył jak święty – Blisko 33 lata temu zmarł ks. Tadeusz Owsiak, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowskiej Woli. Ci, którzy mieli okazję się z nim zetknąć mówią zgodnie, że odszedł w opinii świętości, i być może stanie się kiedyś kandydatem na ołtarze.
Nadal poznaję siebie – Wielokrotna mistrzyni świata i Polski, mogąca pochwalić się wspaniałą sylwetką i wieloma medalami. Katarzyna Dudek sięgnęła w swojej karierze po wiele laurów i choć wspomina powoli o zakończeniu kariery, chce jeszcze powalczyć o spełnienie jednego, upragnionego celu.
Tydzień wśród bunkrów i dzikich granatów – Albania, przed lata izolowany komunistyczny skansen, staje się coraz bardziej turystycznym hitem.
Na porcelanie malowane – Jest takie mieszkanie w Tarnobrzegu, gdzie już w listopadzie czuć święta. Nie dlatego, że powszechna komercjalizacja narzuca nam "szybciej, więcej i bardziej", ale dlatego, że to czas, kiedy przygotowania do kiermaszów świątecznych idą pełną parą. To pracownia artystyczna Kreator BoMi Mirosława Tarkowskiego.
Bombkowe cudeńka pani Eweliny – Kilka tysięcy sztuk liczy kolekcja bombek choinkowych Eweliny Borkowskiej z Zawichostu.
Broziakowe szaleństwo – Okres świąteczno-noworoczny sprzyja kuchennym eksperymentom. Monika Zając, prezes tarnobrzeskiego stowarzyszenia „Dolina Smaku” słynącego z kultywowania kulinarnych tradycji regionu, podpowiada, by sięgnąć do lokalnych korzeni, a efekt może nas bardzo przyjemnie zaskoczyć.
I wiele więcej...
P09:28, 20.12.2024
Witam będą zdjęcia z wygranymi choinkami ?;)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
0 0
tak :)