reklama
Podkarpacie: po stwierdzeniu przypadku koronawirusa zamknięto kościół - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Podkarpacie: po stwierdzeniu przypadku koronawirusa zamknięto kościół

0
Po stwierdzeniu przypadku koronawirusa u osoby uczestniczącej w uroczystości Bożego Ciała został zamknięty kościół w Kiełkowie koło Mielca. Pracujących tam księży objęto kwarantanną.

Rzecznik biskupa tarnowskiego ks. Ryszard Nowak poinformował, że „w czasie uroczystości Bożego Ciała w parafii Kiełków była obecna osoba zakażona koronawirusem i przyjęła również komunię świętą od jednego z księży pracujących w parafii”.

„Wskutek tego dwaj księża posługujący w tej parafii zostali objęci kwarantanną, zaś kościół został zamknięty i ma być poddany dezynfekcji” – zaznaczył rzecznik.

W opublikowanym na stronie parafii oświadczeniu pracujący w niej księża napisali, że „w związku z tym odwołana również zostaje uroczystość pierwszej komunii św. zaplanowana na 21 czerwca”.

Zobacz także:
– Konkurs na dyrektora sandomierskiego Collegium Gostomianum rozstrzygnięty
– Zderzenie samochodu ciężarowego i rowerzysty w Woli Baranowskiej! [zdjęcia]
– Podziękowania dla honorowych dawców krwi z powiatu sandomierskiego


Pracujący w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Kiełkowie księża proszą parafian „o rozwagę i ostrożność, gdziekolwiek się znajdujecie, oraz o modlitwę za siebie nawzajem”.

Do tej pory na Podkarpaciu potwierdzono 472 przypadki zakażeń koronawirusem. Wyzdrowiały 343 osoby. Zanotowano 40 zgonów.

Alfred Kyc/PAP

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.