Konkurs na dyrektora sandomierskiego Collegium Gostomianum rozstrzygnięty - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

Konkurs na dyrektora sandomierskiego Collegium Gostomianum rozstrzygnięty

0

Joanna Pieronkiewicz-Szpernal będzie nowym dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Wyboru spośród trojga kandydatów dokonała  w poniedziałek komisja konkursowa.

Jak powiedział starosta sandomierski Marcin Piwnik, komisję konkursową  przekonała przedstawiona  przez Joannę Pieronkiewicz-Szpernal koncepcja rozwoju szkoły. –  Uważam, że powinno nastąpić nowe otwarcie.  Zależy nam na tym, aby Collegium Gostomianum zajmujące niegdyś wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach najlepszych  szkół średnich w Polsce, na te pozycje wróciło – powiedział Marcin Piwnik.

Starosta dodał, że jednym z ważniejszych zadań, jakie zostanie postawione przed nową dyrektor, będzie wyeliminowanie zjawiska korepetycji  udzielanych przez nauczycieli swoim uczniom. Jest to bowiem, jak zaznaczył, nieetyczne.  

Zobacz także:
– Odcinek Milczany – Sandomierz do remontu
– Tragedia nad stawem. Mężczyzna zginął, ratując dziecko
– Podziękowania dla honorowych dawców krwi z powiatu sandomierskiego

 W skład 12-osobowej komisji konkursowej weszli przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Kuratorium Oświaty, rady pedagogicznej, związków zawodowych oraz rady rodziców.

Joanna Pieronkiewicz-Szpernal pracuje w Collegim Gostomianum. Uczy filozofii, etyki i wiedzy o kulturze. Dotychczasowy dyrektor Krzysztof Zieliński po piętnastu latach odchodzi ze stanowiska i przechodzi na emeryturę.   

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.