Podkarpacie. Zatrzymali pijanego przechodnia. Wcześniej wjechał samochodem do rowu

0

Dzięki reakcji mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, 47-letni mieszkaniec gminy Majdan Królewski odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Na idącego chwiejnym krokiem przechodnia zwrócili uwagę przejeżdżający obok mężczyźni, którzy skojarzyli, że może to być kierowca znajdującego się niedaleko w rowie renaulta. Zawrócili, zabrali mężczyznę do auta i powiadomili o zdarzeniu policję.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Około godz. 22.30 do dyżurnego kolbuszowskiej jednostki zadzwonił mężczyzna, informując o ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Policjanci pojechali na wskazane miejsce na drodze relacji Komorów – Ostrowy Baranowskie. W przydrożnym rowie zauważyli renaulta, a obok samochód, z którego wysiadło trzech mężczyzn. To oni poinformowali policjantów, że jadąc w kierunku Komorowa zauważyli idącego chwiejnym krokiem przechodnia, a kilkaset metrów dalej, znajdujące się rowie auto. Podejrzewając, że widziany przez nich mężczyzna może być kierowcą renaulta, zawrócili i wzięli go do swojego samochodu.

Zobacz także:
– Koronawirus: 20 nowych przypadków na Podkarpaciu, 13 w świętokrzyskim
– Tragedia nad stawem. Mężczyzna zginął, ratując dziecko
– Jezioro zamknięte? Plażę zbudowali w mieście! [zdjęcia]

W trakcie rozmowy potwierdził on przypuszczenia mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, informując, że kierował renaultem i wjechał do rowu. Mężczyźni powiadomili wówczas policję. Funkcjonariusze wylegitymowali 47-letniego mieszkańca gminy Majdan Królewski. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,86 promila alkoholu w jego organizmie.   

Pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu. W sprawie trwają dalsze czynności. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kolbuszowa

Share.

Comments are closed.