43. Bieg Nadwiślański w Tarnobrzegu – Pokonali 15 km z Baranowa Sandomierskiego do Tarnobrzega [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 26 stycznia
reklama

43. Bieg Nadwiślański w Tarnobrzegu – Pokonali 15 km z Baranowa Sandomierskiego do Tarnobrzega [zdjęcia]

0
1 z 23

W ramach 43. Biegu Nadwiślańskiego im. Alfreda Freyera, 97 zawodników ruszyło spod Zamku w Baranowie Sandomierskim do Zamku Dzikowskiego w Tarnobrzegu. 

Zawodnicy pokonali 15 kilometrową trasę, której start zlokalizowany był w Zespole Zamkowo-Pałacowym w Baranowie Sandomierskim i prowadził przez kilka miejscowości, Wisłostradę, ul. Mickiewicza, Plac Bartosza Głowackiego, ul. Sandomierską, aż do Zamku Tarnowskich.

Na starcie stanęło 97 zawodników, którzy zostali podzieleni na 7 kategorii wiekowych: K19 i M19 – do 19 lat, K20 i M20 – 20 – 29 lat, K30 i M30 – 30 – 39 lat, K40 i M40 – 40 – 49 lat, K50 i M50 – 50 – 59 lat, K60 i M60 – 60 – 69 lat i M70+, powyżej 70 lat. Najszybszym zawodnikiem okazał się Andrzej Starżyński, który pobiegł prosto po puchar, kończąc bieg w niemal 48 minut. Tuż za nim, w kategorii kobiet jako pierwsza dobiegła Katarzyna Albrycht.

Największą próbą wytrwałości biegaczy, jak się okazuje, był silny wiatr, o czym wspomniał najstarszy zawodnik biegu, 79-letni Zdzisław Karpiński, który uczestniczył we wszystkich edycjach biegu. – By pokonać tę trasę trzeba być konsekwentnym, wytrwałym i cokolwiek się ruszać. Dzisiejszy bieg był trudny, wiatr wiał czołowo i bocznie, dodał parę minut do czasu. 

Zobacz także: 
– 43. Bieg Nadwiślański im. Alfreda Freyera w Tarnobrzegu – kategoria młodzieżowa i open [zdjęcia]

Inna zawodniczka, Barbara Szczepanek, wspomniała, że pokonała 15-kilometrową trasę po raz pierwszy, trenując od niemal 2 miesięcy. – Trasa nie była łatwa, najgorszy był podbieg w Siedleszczanach. Miałam moment kryzysu, ale stwierdziłam, że do odważnych świat należy, najważniejsze, by dobiec i ukończyć bieg. Jestem z siebie dumna i zapowiadam więcej – mówiła debiutująca zawodniczka.

Głównym organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu wraz z Klubem  Biegacza „WITAR” Tarnobrzeg, Urzędem Miasta Tarnobrzega, Urząd Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Wydarzenie zostało uwieńczone złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą Alfreda Freyera, patrona imprezy przez prezydenta miasta Tarnobrzega oraz krewnych sportowca.

Zobacz galerię – 107 zdjęć

1 z 23

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.