Policyjny pościg za pijanym kierowcą z pow. stalowowolskiego. 35-latek był wcześniej poszukiwany - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Policyjny pościg za pijanym kierowcą z pow. stalowowolskiego. 35-latek był wcześniej poszukiwany

0

Pościg za kierowcą osobowego audi zakończył się w przydrożnym rowie. Podczas kontroli, kierowca nie stosował się do poleceń policjantów i był agresywny, w związku z czym funkcjonariusze oddali strzał ostrzegawczy. Po wylegitymowaniu mężczyzny okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, a badanie alkomatem wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w jego organizmie.

W poniedziałek, 11 października, policjanci ruchu drogowego w miejscowości Bojanów (pow. stalowowolski) podczas prowadzenia działań wydali sygnały do zatrzymania kierowcy pojazdu marki Audi, który poruszał się z nadmierną prędkością. Ten jednak je zlekceważył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za pojazdem.

Zobacz także: 
– Stalowa Wola. Wyroby akcyzowe pod przykrywką narzędzi i odzieży

Po przejechaniu kilkuset metrów osobowe audi wjechało do przydrożnego rowu. Policjanci przystąpili do legitymowania kierowcy pojazdu. Mężczyzna kierujący audi nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia, ponadto zachowywał się agresywnie i podejrzanie, próbując sięgnąć ręką za fotel. Wobec tego policjanci użyli środków bezpośredniego przymusu, wydając strzał ostrzegawczy.

Po wylegitymowaniu kierowcy audi okazało się, iż był nim 35-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Przeprowadzone badanie trzeźwości kierowcy wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.

pościg pod stalową wolą

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.