reklama
,,Pomaganie mamy we krwi” - zimowa edycja zbiórki krwi w Zbydniowie [zapowiedź] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

,,Pomaganie mamy we krwi” – zimowa edycja zbiórki krwi w Zbydniowie [zapowiedź]

0

Wójt Gminy Zaleszany Paweł Gardy oraz mieszkańcy Zbydniowa serdecznie zapraszają do udziału w zbiórce krwi w ramach akcji: ,,Pomaganie mamy we krwi”.

Zbiórka odbędzie się 7 grudnia przy Publicznej Szkoły Podstawowej w Zbydniowie w godzinach od 9 do 13.  Pobór krwi przeprowadzi ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi (krwiobus), zaparkowanym przed budynkiem szkoły.

Dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18-65 lat, legitymujący się dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL (może to być dowód osobisty lub paszport).

Każdy chcący oddać krew powinien:
– być wypoczęty,
– przed oddaniem krwi spożyć lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek,
– wypić 1,5 do 2 litrów płynów w dniu poprzedzającym oddanie,
– nie spożywać alkoholu w dniu poprzedzającym oddanie,
– ograniczyć palenie papierosów,
– ważyć co najmniej 50 kg,(dysproporcja pomiędzy wagą a wzrostem może być przyczyną dyskwalifikacji),
– posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza i wypełnienie go.

W czasie zbiórki krwi będzie również prowadzona zbiórka darów dla Podopiecznych Domu Dziecka w Tarnobrzegu. Zbierane będą: środki czystości (proszki, płyny do płukania chemię do sprzątania itd.), chemię osobistą (szczoteczki i pasty do mycia zębów, dezodoranty, płyny do kąpieli, szampony itd.) i słodkości (owoce, słodycze, napoje, herbatę itd.). Obecnie w ośrodku w Tarnobrzegu przebywa 11 podopiecznych w wieku od 10 do 18 lat.

Podobnie jak ostatnio, do akcji przyłączyła się Fundacja DKMS Polska. Dzięki temu uczestnicy wydarzenia będą mogli zostać nie tylko krwiodawcami ale również potencjalnymi dawcami szpiku.

Organizatorzy zapewniają:
– gorący posiłek regeneracyjny,
– ciasto i słodkości,
– kawę, herbatę i napoje,
– kącik relaksacyjny, w którym krwiodawcy nabiorą sił po oddaniu krwi,
– opiekę nad dziećmi w czasie gdy będziecie Państwo oddawać krew,
– słodki upominek dla każdego uczestnika,
– inne atrakcje dla krwiodawców i ich rodzin.
Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na plakatach informacyjnych, pod numerem telefonu: 697-364-572 i na profilu wydarzenia na Facebooku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.