Reklama
TIR spadł z wiaduktu na krajowej "9" [zdjęcia][wideo] - Tygodnik Nadwiślański

TIR spadł z wiaduktu na krajowej “9” [zdjęcia][wideo]

0
1 z 19

Groźny wypadek wydarzył się w piątek, 15 stycznia, na Drodze Krajowej nr 9 w Chmielowie. Około godziny 5 nad ranem, kierowca TIR-a marki mercedes stracił panowanie nad pojazdem w trakcie wyprzedzania innego auta na wiadukcie, na 130 km trasy. W efekcie potężny TIR przełamał bariery energochłonne i zjechał z wiaduktu. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Zjazd z kilkunastometrowego nasypu okazał się fatalny w skutkach dla kierującego mercedesem 50-letniego kierowcy. Mężczyzna doznał obrażeń ręki i lekkich potłuczeń, a dodatkowo utknął w kabinie. Uwolnili go z niej dopiero wezwani na miejsce wypadku strażacy. Kierowca został przewieziono do szpitala.

Z uszkodzonego samochodu ciężarowego wycieka paliwo. Zabezpieczają je strażacy podając pianę, ponieważ ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości wejść pod tir’a.

Na miejscu ruch odbywa się wahadłowo, droga cały czas jest oblodzona i nieodśnieżona. Zadysponowana została pomoc drogowa, która postawi na drogę pojazd ciężarowy. TIR przewoził przesyłki dla jednej z firm kurierskich.

Wypadek na krajowej “9” w Chmielowie – wideo i 18 zdjęć
Wideo&Foto: Mateusz Chmielowiec

1 z 19
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.