Powiat sandomierski. Jazda po alkoholu, narkotyki i szarpanie policjantów – zatrzymani dwaj mężczyźni - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Powiat sandomierski. Jazda po alkoholu, narkotyki i szarpanie policjantów – zatrzymani dwaj mężczyźni

1

Sandomierscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn po tym, jak w trakcie interwencji jeden z nich znieważył i naruszył nietykalność policjantów, a drugi kierował pojazdem po alkoholu. Dodatkowo obaj posiadali przy sobie środki odurzające. Mężczyźni wczoraj usłyszeli zarzuty. Wkrótce odpowiedzą za przestępstwa. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

W nocy z poniedziałku na wtorek sandomierscy policjanci w czasie patrolowania terenu gminy Obrazów zauważyli samochód, którym podróżowało dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Kierujący na widok radiowozu znacząco przyśpieszył i zjechał na teren prywatnej posesji. Funkcjonariusze podjęli wobec mężczyzn interwencję, podczas której pasażer pojazdu odrzucił saszetkę, a następnie zaatakował interweniujących policjantów. Mężczyzna kopał funkcjonariuszy, odpychał ich i szarpał za mundury, używając przy tym wulgaryzmów i obelg. Policjanci obezwładnili 31-latka, a po chwili okazało się, że w saszetce, którą odrzucił, znajdowało się 13 gramów suszu roślinnego, wstępnie zweryfikowanego jako marihuana. Dodatkowo policjanci znaleźli w ubraniu mężczyzny 5 gramów białego proszku, którego wstępne badanie w składzie wykazało amfetaminę.

Za kierownicą Audi znajdował się 23-latek, u którego funkcjonariusze ujawnili 6 gramów suszu roślinnego, zakwalifikowanego wstępnie jako marihuana. Na domiar złego okazało się, że młody mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ujawnili w miejscu zamieszkania 23-latka kolejne substancje zabronione. Tam zabezpieczone zostało 14 gramów amfetaminy i 1 gram marihuany.

Zobacz także:
– Sfotografowali Tatry z Bramy Opatowskiej w Sandomierzu. Pierwszy raz w historii! [zdjęcia]

Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty. 23-latek odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 31-latek odpowie natomiast za posiadanie narkotyków, znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie ich nietykalności cielesnej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeden komentarz