Rozwód oczami mężczyzny – tarnobrzeżanin wydał poradnik - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

Rozwód oczami mężczyzny – tarnobrzeżanin wydał poradnik

1

Praktyczne porady dotyczące tego, jak przejść przez trudny proces rozwodu z perspektywy mężczyzny wraz z historiami „z życia wziętymi”, znalazło się w niemal 500 stronicowej publikacji tarnobrzeżanina, prawnika i byłego dziennikarza „Tygodnika Nadwiślańskiego”, Wojciecha Malickiego.

Wojciech Malicki, prawnik i dziennikarz śledczy, który w swojej karierze zawodowej nieraz stanął przed wymiarem sprawiedliwości, wygrywając nawet najbardziej zacięte procesy o zniesławienie, w książce pn. „Rozwód. Poradnik dla mężczyzn” zamieścił zbiór opowiadań i analiz trudnych rozpraw rozwodowych. W swojej publikacji zawarł szeroką problematykę rozwodu z perspektywy prawnej i psychologicznej.

Mój poradnik adresowany jest do prostego człowieka. Takiej pozycji jeszcze nie było na polskim rynku wydawniczym, szczególnie dla mężczyzn. Ten poradnik przybliża ludziom jak wygląda formalny proces rozstania, a przede wszystkim – czego powinni uniknąć podczas wojny rozwodowej, która wciąga niepostrzeżenie, a jej skutki często są katastrofalne – mówi autor książki.

Zobacz także: 
– Obniżka cen paliw. Premier ogłosił Tarczę Antyinflacyjną

W 24 rozdziałach książki autor wiele miejsca poświęca również realiom polskiego sądownictwa. W. Malicki podkreśla wielokrotnie, jak istotny wpływ na resztę życia ma przebieg sprawy rozwodowej:

„Jeżeli fryzjer krzywo cię ostrzyże, to pochodzisz w czapce aż ci włosy odrosną, a następnym razem pójdziesz do innego. Ale jeżeli lekarz spartoli ci operację kręgosłupa, to resztę życia spędzisz na wózku inwalidzkim albo trafisz na cmentarz. Tak samo będzie jeśli sąd spartaczy twój proces rozwodowy, o alimenty, kontakty z dziećmi, podział majątku albo da wiarę w fałszywe zarzuty o przemoc fizyczną lub psychiczną. Jeden niesprawiedliwy wyrok może zniszczyć ci życie, drastycznie je skrócić a nawet błyskawicznie zakończyć.” – czytamy w rozdziale poświęconym polskim sędziom.

Zobacz także: 
– Zobacz nagranie: Nieznani sprawcy wrzucają pudła ze szczeniętami za płot tarnobrzeskiego schroniska [wideo]

Wojciech Malicki, oprócz wspomnianego wątku, serwuje w swojej publikacji wiele błyskotliwych odwołań do faktów, eksperymentów, porównując polskie i zagraniczne realia. Nie szczędzi przy tym ciekawostek  i komentarzy specjalistów.

Chciałem, żeby to było możliwie jak najbardziej przystępne dla czytelnika, dlatego nie opisywałem paragrafów, jak w poradniku pisanym przez prawnika, bardziej zależało mi na tym, żeby człowiek czasem  się nawet uśmiechnął – mówi W. Malicki. Książka została wydana końcem października br. sumptem Wydawnictwa Daję Słowo i można ją zamówić na stronie: www.rozwod.eu.

 

Jeden komentarz

  1. ” Jeden niesprawiedliwy wyrok może zniszczyć ci życie, drastycznie je skrócić a nawet błyskawicznie zakończyć.” – czytamy w rozdziale poświęconym polskim sędziom.”

    W TV były programy, gdzie mówili, że sady to mafie. Prawda li to?