Zobacz nagranie: Nieznani sprawcy wrzucają pudła ze szczeniętami za płot tarnobrzeskiego schroniska [wideo] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 26 stycznia
reklama

Zobacz nagranie: Nieznani sprawcy wrzucają pudła ze szczeniętami za płot tarnobrzeskiego schroniska [wideo]

0

Wiadomość o tym, że za ogrodzenie tarnobrzeskiego schroniska „U Machowiaków” ktoś wrzucił w kartonowych pudłach dziesięć szczeniąt i dwie sunie, i pozostawił w ten sposób w wyjątkowo zimną noc, wstrząsnęła internautami, mieszkańcami miasta i mediami. Prezes stowarzyszenia ogłosiła zbiórkę pieniędzy na odrobaczenie psów. 

W środę w nocy, trzech zamaskowanych mężczyzn wrzuciło za ogrodzenie schroniska dwa kartonowe pudła i dwie sunie, pozostawiając w ten sposób w wyjątkowo zimną noc. Zdruzgotani tym faktem pracownicy schroniska zdobyli nagranie z monitoringu, a następnie umieścili je w komentarzach pod wpisem.

„Psy zostały zauważone dopiero w godzinach południowych 25.11. podczas wyprowadzania psów schroniskowych na spacer. W nocy było bardzo zimno, temperatura była już minusowa..” – czytamy.

Zobacz także: 
– Przerzucili szczenięta w pudłach przez siatkę tarnobrzeskiego schroniska. Wszystko nagrał monitoring [zdjęcia]

Druzgocząca wiadomość obiegła lokalne media i internet. Prezes Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia „Chrońmy Zwierzęta” Schronisko u Machowiaków prosi o pomoc w rozpoznaniu mężczyzn i rozważa zgłoszenie sprawy na policję.

Tymczasem, niedługo po opublikowaniu nagrań, ogłoszona została zbiórka pieniędzy, której cel – 2 tys. zł, umożliwi odrobaczenie, zaszczepienie i sterylizację psów. Obecnie, do pełnej kwoty brakuje niecałe 500 złotych. LINK DO ZBIÓRKI

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.