WOŚP w Rudniku nad Sanem [ZDJĘCIA]

0

27 Finał WOŚP w Rudniku nad Sanem rozpoczął się w niedzielę o godz. 10 tradycyjnym biegiem „Policz się z cukrzycą”, start nastąpił przy PSP nr 2.

Od rana na ulicach Niska, Krzeszowa i Rudnika kwestowało blisko 80 wolontariuszy. 27 Finał WOŚP odbył się w sali gimnastycznej, od lat goszczącego Wielką Orkiestrę, Publicznego Gimnazjum im. „Orląt”. Od godziny 16.00 do 20.00 trwały tam występy grup dziecięcych i młodzieżowych w akrobatyce i Hip Hop, pokazy karate, koncerty kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej w Jeżowem oraz koncert Dudzik Band. Imprezie towarzyszyła wystawa broni historycznej, wojsko z Garnizonu Nisko zaprezentowało elementy uzbrojenia współczesnej armii, a ratownicy medyczni zachęcili uczestników Wielkiego Finału do udzielania pierwszej pomocy.

Jak co roku, było mnóstwo atrakcyjnych licytacji, w tym pięknych wyrobów z wikliny, odbył się kiermasz ciast i wypieków, „Rudnicka pajda” aż do ostatniej kromki od rana  na  Rynku!

Tomasz Grzecznik, szef sztabu 27 Finału WOŚP w Rudniku nad Sanem, poinformował nas, że łącznie z kwesty, loterii i kiermaszu zebrano rekordowe 58 228 złotych. (gil)

 

Share.

Comments are closed.