autopromocja

Sąd podwyższył wyrok dla nauczyciela, który śmiertelnie potrącił ucznia

0

Przed Sądem Okręgowym w Kielcach zapadł dziś wyrok w sprawie Przemysława S., nauczyciela ze szkoły w Sichowie Dużym pod Rytwianami, który latem ubiegłego roku śmiertelnie potrącił samochodem 14-letniego ucznia.

Tragiczny wypadek miał miejsce około godziny 19 w sobotę, 17 sierpnia 2019 roku. Jak ustalili policjanci kierujący fordem Przemysław S., potrącił prawidłowo jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. 53-latek był wówczas kompletnie pijany. Miał w organizmie 3 promile alkoholu. 7 lutego Sąd Rejonowy w Staszowie skazał Przemysława S. na 9 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wpłacenie nawiązki na rzecz rodziny ofiary oraz pokrycie kosztów sądowych. Zwrócił uwagę na fakt, że oskarżony przyznał się do winy, wyraził skruchę, a wcześniej nie miał żadnych konfliktów z prawem. 

Od wyroku odwołały się obie strony: obrońca oraz pełnomocnik rodziców zmarłego chłopca. Sąd Okręgowy w Kielcach zadecydował o wydłużeniu kary o 12 miesięcy, zatem Przemysław S. spędzi w więzieniu 10 lat. Wyrok jest prawomocny.

Share.

Comments are closed.