Samorząd Połańca planuje uruchomić punkt masowych szczepień - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 25 października
reklama

Samorząd Połańca planuje uruchomić punkt masowych szczepień

0

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Połańcu być może powstanie w najbliższych dniach punkt masowych szczepień przeciwko COVID-19. Starania o jego utworzenie podjęły władze miasta.

– Wspólnie z przychodnią i dyrekcją szkoły wybraliśmy obiekt, który wielkością i bezpieczeństwem spełnia wszelkie niezbędne wymogi. Sala gimnastyczna posiada osobne wejście i wyjście, więc można byłoby bez problemu zorganizować w niej tego rodzaju szczepienia – mówi Jacek Tarnowski, burmistrz Połańca. – Minimalną wydajność punktu masowych szczepień, 200 dawek dziennie, chcemy realizować w stworzonych 5 zespołach odpowiednio rozmieszczonych w obiekcie. Osoby chętne do szczepień będą mogły rejestrować się na ogólnych zasadach, przez infolinię, jak również telefonicznie na numery przypisane do trzech stanowisk informatycznych stworzonych w Urzędzie Miasta.

Kilka dni temu połaniecki samorząd skierował wniosek do wojewody świętokrzyskiego i starosty staszowskiego, w którym zadeklarował chęć zorganizowania punktu masowych szczepień. Aktualnie czeka on na akceptację. Decyzje w tej sprawie mają zapaść do 11 kwietnia.

– Aktualnie poszukujemy osób, które mogłyby pracować w takim punkcie i wykonywać szczepienia. W związku z tym prosimy o nadsyłanie zgłoszeń przez wszystkich, którzy posiadają odpowiednie przygotowanie. To mogą być lekarze, stomatolodzy, pielęgniarki, położne, felczerzy, ratownicy medyczni, farmaceuci, fizjoterapeuci, higienistki szkolne, diagności laboratoryjni, którzy uzyskali, bądź uzyskają dokument potwierdzający ukończenie szkolenia i posiadanie wymaganych kwalifikacji – dodaje J. Tarnowski. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami tel: 15 8655328 lub 15 8640240 wew. 212.

Aktualnie szczepienia w Połańcu prowadzone są w przychodniach przy ul. Ruszczańskiej i przy Elektrowni.

Fot. arch.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.