reklama
reklama
Spotkanie w sprawie obwodnicy Nowej Dęby. Mieszkańcy za jednym z wariantów [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Spotkanie w sprawie obwodnicy Nowej Dęby. Mieszkańcy za jednym z wariantów [zdjęcia]

0
1 z 8

Dziś w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie miało miejsce spotkanie w sprawie budowy obwodnicy. Samorządowcy oraz mieszkańcy jednogłośnie opowiedzieli się za jednym wariantów.

Organizatorem spotkania w sprawie budowy obwodnicy Nowej Dęby była firma Wrocławskie Biuro Projektów Drosystem Sp. z o.o. oraz GDDKiA w Rzeszowie. Przedstawiciele instytucji informowali, na czym ma polegać inwestycja oraz przedstawili prawdopodobne parametry nowej drogi. Omówione zostały także przygotowane warianty, które publikowaliśmy tutaj:

Obwodnica Nowej Dęby. Zobacz przygotowane warianty [MAPY]

W spotkaniu udział wzięli samorządowcy: starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, miejscowi radni, a także mieszkańcy, w tym spora grupa osób z Tarnowskiej Woli, która może zostać objęta obwodnicą, lecz tylko w przypadku jednego, ósmego wariantu.

To właśnie ta propozycja była przez wszystkich zgromadzonych chwalona i popierana. Zakłada ona, że trasa rozpoczynać się będzie w Jadachach. Następnie prowadziłaby przez pola i lasy, by przebiec pomiędzy miejscowościami Rozalin i Kaczaki, aż do Komorowa w pow. kolbuszowskim, omijając po zachodniej stronie Tarnowską Wolę, Nową Dębę i Majdan Królewski. Pozostałe warianty dotyczą samej Nowej Dęby, a także tej miejscowości i Majdanu Królewskiego.

Zgromadzeni przedstawiali szereg argumentów, dlaczego droga powinna być wykonana zgodnie z tym wariantem ósmym. Mieszkańcy Tarnowskiej Woli apelowali, by także ich miejscowość odciążyć od samochodów ciężarowych. Do dyskusji włączył się także obecny na sali burmistrz Baranowa Sandomierskiego. Przy wdrożeniu ósmego wariantu także jego gmina czerpała by korzyści z powstania obwodnicy.

Naczelnik Wydziału Dokumentacji GDDKiA Joanna Sowa podkreślała, że wariant 8 wiąże się z większymi kosztami (z czym nie zgadzali się samorządowcy) i będzie to wymagało zgody ministerstwa. Zebrani otrzymali ankiety, w których do 14 dni mogą przedstawić swój pogląd w tej sprawie.

1 z 8

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.