Stalowowolscy policjanci szukali bezdomnych

0

Dziś rano stalowowolscy policjanci sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Podczas kontroli ujawniono pięć bezdomnych osób. Pomimo oferowanej pomocy żadna z osób nie chciała z niej skorzystać.

Podczas patrolu dzielnicowy oraz koordynator do spraw bezdomności ze stalowowolskiej komendy sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Informacje o takich miejscach dotarły na Policję od mieszkańców Stalowej Woli. Miejsca takie były również wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Podczas patrolu funkcjonariusze sprawdzili kilkanaście miejsc. Sprawdzenia objęły między innymi: szałas przy ulicy Słowackiego, altanki na ogrodach działkowych, opuszczone i zrujnowane budynki przy ulicach Okulickiego, Orzeszkowej i Niezłomnych, dworzec PKS i przystanki PKP, piwnice i poddasza bloków na osiedlu Poręby, Centralne i Śródmieście.

Podczas patrolu funkcjonariusze ujawnili czterech bezdomnych mężczyzn i bezdomną kobietę. Pomimo oferowanej pomocy i poinformowaniu o możliwości skorzystania z miejsca w schronisku żadna z osób nie chciała skorzystać z oferty pomocowej. Bezdomny osoby oświadczyły, że nie potrzebna im żadna pomoc.

Takie policyjne patrole, w tym również z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli będą kontynuowane w najbliższym czasie.

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców, aby nie pozostawali obojętnymi wobec ludzi bez dachu nad głową, dla których niskie temperatury mogą być bardzo groźne.

Źródło policja.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.