Staszów. Dzielna kobieta nie dała się okraść. Jeden ze sprawców odnaleziony w Tarnobrzegu

0

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego staszowskiej komendy zatrzymali 27- latka i jego o 10 lat starszego towarzysza. Mężczyźni podejrzewani są o usiłowanie dokonania rozboju na 67- letniej kobiecie. W toku czynności ustalono, że mężczyźni próbowali wyrwać kobiecie torebkę, jednakże jej zdecydowana postawa pokrzyżowała im plany. Zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 3 listopada mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie otrzymali zgłoszenie, że w rejonie jednego ze staszowskich parków dwóch mężczyzn zepchnęło z chodnika kobietę, a następnie po uderzeniu jej w głowę usiłowali wyrwać torebkę, w której miała pieniądze i telefon komórkowy. Gdy kobieta zaczęła krzyczeć mężczyźni uciekli. Na miejsce przybyli staszowscy kryminalni, którzy kilka godzin po zdarzeniu wytypowali i zatrzymali jednego z rozbójników. 27- letni mężczyzna pierwsze dni nowego miesiąca spędził w policyjnym areszcie. Mundurowi przystąpili do dalszej pracy. Ustalenia doprowadziły policjantów do Tarnobrzega, tam zatrzymali drugiego ze sprawców 37- letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Rytwiany.

27- latek usłyszał już zarzut usiłowania rozboju, a na ławie oskarżonych zasiądzie z drugim ze sprawców, który jest już w rękach śledczych. Za usiłowanie rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia.

Źródło: KPP w Staszowie

Share.

Comments are closed.