Studia blisko domu - Filia KUL w Stalowej Woli zaprasza - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Studia blisko domu – Filia KUL w Stalowej Woli zaprasza

0

Nie każdy absolwent szkoły średniej decyduje się na studia w dużych ośrodkach akademickich. Powodem są różne sytuacje życiowe: opieka nad bliskimi, względy finansowe, niepewność czy dam sobie radę, bądź świadoma decyzja o wyborze uczelni bliżej domu. Jeśli jeszcze nie zapadły ostateczne decyzje o wyborze studiów, być może oferta Filii KUL i studiowanie w Stalowej Woli, będzie poszukiwanym rozwiązaniem.

Katolicki Uniwersytet Lubelski realizując swoją misję stara się zapewnić dostęp do kształcenia na wysokim poziomie jak najszerszemu gronu młodych ludzi. Jednym z rozwiązań przez wiele lat było kształcenie poza Lublinem. Najdłużej istniejącym ośrodkiem i jedynym dziś funkcjonującym jest Filia KUL w Stalowej Woli. Doskonale wyposażona, z nowoczesną bazą dydaktyczną, jest optymalnym miejscem do studiowania. Na wyróżnienie zasługuje również współpraca z władzami samorządowymi, która może być modelowym przykładem współdziałania na rzecz rozwoju szkolnictwa wyższego.

W ofercie dydaktycznej Filii KUL dostępne są następujące kierunki:

  • Administracja – studia I stopnia
  • Bezpieczeństwo narodowe – studia I oraz II stopnia
  • Dietetyka – studia I stopnia
  • Nauki o rodzinie

W ramach działalności Filii dostępne są studia podyplomowe wzbogacające kompetencje:

  • Master of Business Administration

  • Przedsiębiorczość

  • Zarządzanie infrastrukturą wiejską i modernizacja rolnictwa

Ukończenie studiów w Filii KUL w Stalowej Woli wiąże się z uzyskaniem dyplomu uniwersytetu. Programy studiów są zgodne z realizowanymi w Lublinie, a studenci mają takie same możliwości korzystania z programów stypendialnych, wyjazdów w ramach programu Erasmus, realizacji grantów jak w Lublinie. Kampus uczelniany Filii KUL jest nowoczesny, a nauka w niewielkich grupach zapewnia komfort. Sama Stalowa Wola to dynamicznie rozwijający się, a zarazem bezpieczny i przyjazny ośrodek miejski, gdzie istnieje możliwość znalezienia pracy dorywczej.

Studenci Filii KUL w Stalowej Woli mają do swojej dyspozycji laboratoria wyposażone w specjalistyczny sprzęt, akademik oraz stołówkę. Małe grupy zajęciowe gwarantują bezpośredni kontakt z wykładowcami oraz wsparcie zarówno dydaktyczne, jak i organizacyjne. Nie ma mowy o braku miejsca w akademiku, a na terenie campusu bardzo prężnie działa stołówka – MensaQul.

Filia KUL w Stalowej Woli to ośrodek wspierający i współpracujący z lokalnym środowiskiem: Miejskim Domem Kultury, Fundacją Uniwersytecką czy niedawno powołanym Klastrem lasowiackim. Jest również przestrzenią dla organizacji wydarzeń popularno-naukowych.

Zapraszamy do kontaktu:
– z Działem Obsługi Filii KUL w Stalowej Woli: filia.stalowawola@kul.pl, tel. 81 454 55 00
– z Biurem Rekrutacji KUL: rekrutacja@kul.pl, tel. 81 445 41 37.

Serwis dla kandydatów na studia:
kandydat.kul.pl

Zobacz nas w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/KULlublin

https://twitter.com/KUL_Lublin

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.