Święto Policji tarnobrzeskich funkcjonariuszy [zdjęcia]

0
Showing 1 of 13

24 lipca to data szczególna dla policjantów i pracowników Policji – data Święta Polskiej Policji. Tegoroczne obchody święta tarnobrzeskich policjantów, z uwagi na panujące zagrożenie epidemiologiczne, odbyły się w mniejszym niż zazwyczaj gronie. Nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 51 funkcjonariuszy. Ślubowanie złożyło 6 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Uroczystości przewodniczył Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu nadkom. Marek Pietrykowski.

Tegoroczne obchody Święta Policji tarnobrzeskich policjantów, odbyły się w piątek w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Z uwagi na panujące zagrożenie epidemiologiczne, uroczystość odbyła się bez udziału zaproszonych gości.

Obchody rozpoczęto złożeniem meldunku Komendantowi Miejskiemu Policji w Tarnobrzegu nadkom. Markowi Pietrykowskiemu przez dowódcę uroczystości nadkom. Tomasza Grazdę i odegraniem Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej.

Następnie Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym skierował specjalne podziękowania do policjantów i pracowników służby cywilnej.

Święto Policji to okazja do uhonorowania policjantów i pracowników Policji. W tym roku nominacje otrzymało łącznie 50 policjantów.

  • w korpusie oficerów 3 funkcjonariuszy
  • w korpusie aspirantów 21 funkcjonariuszy,
  • w korpusie podoficerów 20 funkcjonariuszy,
  • w korpusie szeregowych 6 funkcjonariuszy

Podczas święta policji odznaczonych zostało 4 policjantów. Ślubowanie złożyło 6 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Po złożonej rocie ślubowania policjanci otrzymali legitymacje służbowe. Był to ich pierwszy dzień służby w Policji.

Zobacz także:
– Trwają prace nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Są postępy [zdjęcia]
– Groźny wypadek w gminie Grębów, jedna osoba ranna
– Ogromny pożar w Rozwadowie, w akcji aż 20 zastępów

Uroczystość uświetniła obecność sztandaru Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wraz z asystą.

Źrodło: KMP Tarnobrzeg

Święto Policji w Tarnobrzegu – 13 zdjęć

Fot. KMP Tarnobrzeg

Showing 1 of 13
Share.

Comments are closed.