Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli ogranicza odwiedziny - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli ogranicza odwiedziny

0

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli od dziś jest zamknięty dla odwiedzających. Odwiedziny będą możliwe tylko w szczególnych przypadkach za zezwoleniem lekarza dyżurnego lub kierującego oddziałem. 

Jak poinformowano na stronie internetowej szpitala, odwiedziny będą mogły odbywać się jedynie w szczególnych przypadkach, m.in. u pacjentów z ograniczeniami intelektualnymi, w stanach zagrożenia życia, hospitalizowanymi powyżej dwóch tygodni, pacjentów w stanie terminalnym i pacjentek w przypadku urodzenia dziecka z wadą lub poronienia.

W wyżej wspomnianych sytuacjach odwiedziny mogą odbywać się za zgodą lekarza kierującego oddziałem lub lekarza dyżurnego zgodnie z regulaminem wprowadzonym podczas pandemii.

Zobacz także:
– Kolejny Targ Staroci w Rozwadowie odbędzie się w niedzielę

„Osoby odwiedzające są zobowiązane do stosowania masek medycznych zasłaniających nos i usta oraz dezynfekcji rąk przed wejściem do pacjenta. Odwiedziny mogą odbywać się jeden raz na dobę do 30 min. Pacjenta jednoczasowo może odwiedzać 1 osoba a tylko w szczególnych sytuacjach 2 osoby. Nie przewiduje się odwiedzin pacjentów w oddziale dedykowanym pacjentom chorym na COVID-19” – czytamy na stronie lecznicy.

Ograniczenia odwiedzin wprowadzone są do odwołania. Więcej informacji na ten temat oraz szczegółowy regulamin znajduje się na stronie szpitala.

Zostaw odpowiedź