T. Ferenc rezygnuje ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. Na jego miejsce będzie kandydował M. Warchoł! - Tygodnik Nadwiślański
reklama

T. Ferenc rezygnuje ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. Na jego miejsce będzie kandydował M. Warchoł!

2

Po 18 latach piastowania stanowiska Prezydenta Miasta Rzeszów, Tadeusz Ferenc rezygnuje ze stanowiska z powodów zdrowotnych. Na jego miejsce kandydował będzie wiceminister Marcin Warchoł. Sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości zapowiedział równocześnie rezygnację “z polityki warszawskiej”, w tym z członkostwa w partii Solidarna Polska.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej potwierdzona została informacja dotycząca rezygnacji  Tadeusza Ferenca z funkcji prezydenta miasta Rzeszowa. Na to miejsce wskazał najlepszą, jego zdaniem, kandydaturę – Marcina Warchoła, obecnego sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Zobacz także: 
– Podkarpacie. Prezydent Rzeszowa zrezygnuje ze stanowiska?


– To jest w tej chwili najlepszy kandydat, wykorzystując sytuację, chciałem zaznaczyć, że chciałbym żeby był pan prezydentem Rzeszowa, budował pan miasto i nie zmienił pan zdania –
mówił Tadeusz Ferenc, i jak dodaje – Jeśli chodzi o kandydaturę pana ministra, temat ten był omawiany wiele miesięcy. Popierałem także kandydaturę pana ministra do sejmu. Jestem przekonany, że wskazany przez mnie kandydat, będzie rozwijał dalej miasto.

Podczas spotkania sugerowany przez T. Ferenca kandydat na prezydenta zaznaczył, iż będzie kontynuował wyznaczone przez Tadeusza Ferenca ścieżki działań inwestycyjnych. Zapowiedział, że będzie startował na urząd prezydenta Rzeszowa jako kandydat bezpartyjny. – Chcę być kandydatem apolitycznym. Tu jest miejsce na ciężką pracę, a nie na politykowanie. Rezygnuję z członkostwa w partii Solidarna Polska. Będę kontynuował dotychczasową działalność pana T. Ferenca – mówił  Marcin Warchoł.

Fot. Facebook

Udostępnij

2 komentarze