Ta bajka zyskała dużą popularność. Teraz doczekała się wydania książkowego

0

Herbus Poziomka – postać stworzona trzy lata temu przez Piotra Walczaka – to krasnal, który musi mierzyć się z najróżniejszymi przeciwnościami losu. O jego niezwykłych przygodach można było do tej pory poczytać w internecie. Teraz są już dostępne w formie książkowej.

Piotr Walczak mieszka w gminie Rytwiany, a na co dzień pracuje jako specjalista do spraw promocji w Urzędzie Miasta w Szydłowie. W wolnych chwilach poświęca się pasji literackiej. Kilka lat temu stworzył stronę internetową bajkidoczytania.pl, na której publikuje swoje utwory. Znaleźć tam można autorskie historie, opowiadania i legendy dla dzieci. Nie ma podziału na kategorie wiekowe. Jedne bajki są odpowiednie dla przedszkolaków, drugie dla uczniów podstawówki, a są i takie, które mogłyby zainteresować starszych. Większość dostępnych na stronie utworów, to teksty w stu procentach oryginalne, często inspirowane regionalną historią. Ale są też napisane na nowo bajki klasyczne – chociażby ta o Kopciuszku czy o Kocie w Butach. 

Zobacz także:
– Zobacz niezwykły teledysk. Młodzież zagrała on-line przebój Czesława Niemena
– Koronawirus – 49 nowych przypadków na Podkarpaciu, 32 w Świętokrzyskiem
– Kornelia nie była jedyna! Kolejne skargi na tarnobrzeski szpital [W najnowszym numerze]

Jedna z bajek Piotra cieszy się szczególną popularnością i uznaniem. To historia Herbusa Poziomki.  – Bajkę „Herbus Poziomka” napisałem w 2017 roku. Zgłosiłem ją do najpopularniejszego ogólnopolskiego  konkursu dla autorów tego rodzaju utworów „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. I znalazłem się w finale, do którego zakwalifikowanych zostało 100 najlepszych prac, spośród kilku tysięcy zgłoszonych na konkurs. Bajka bardzo się podoba zarówno dzieciom jak i dorosłym. Niektóre miejsca i postaci w bajce inspirowane były regionem świętokrzyskim m.in. rezerwatem archeologicznym w Krzemionkach i postacią zbója Szydły, legendarnego założyciela Szydłowa opowiada Piotr.

Historia Herbusa wydana była uprzednio w formie e-booka. Teraz jest już także dostępna w wydaniu książkowym. Zamówić ją można za pośrednictwem strony www.bajkidoczytania.pl

Fot. arch.

Share.

Comments are closed.