Mocnym akcentem rozpoczęły się główne uroczystości jubileuszu 350-lecia obecności Dominikanów w Tarnobrzegu. W kościele – sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej Capella Cracoviensis wykonała oratorium „Mesjasz” Georga Friedricha Händla. Wspaniale wykonanego dzieła wysłuchało ok. 700 osób – w kościele i na zewnątrz, gdzie ustawiono telebim. Artyści zostali nagrodzeni długą owacją na stojąco.