Tarnobrzeg i tarnobrzeskie Centrum Natura 2000 z mistrzowskim tytułem! [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Tarnobrzeg i tarnobrzeskie Centrum Natura 2000 z mistrzowskim tytułem! [zdjęcia]

1

Tarnobrzeg otrzymał tytuł „Mistrza Zmian” w kategorii „Zielony Region”, w zorganizowanym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego konkursie „Podkarpackie Mistrzowskie Zmiany”. Uznanie jury konkursowego, a także internautów, zdobyła rozbudowa Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu.

Projekt rozbudowy infrastruktury Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu wygrał w kategorii „Zielony Region” bezapelacyjnie. To docenienie działań działającego od przeszło 7 lat Centrum i jego rozwoju.

„To prestiżowe wyróżnienie w skali województwa jest dla nas wielkim zaszczytem i docenieniem całego projektu, który trwa już ponad 7 lat. Pierwsze 5 lat w murach pięknego Zamku, w parku Dzikowskim, pozwoliło zapoczątkować i wdrożyć szereg pomysłów na edukację ekologiczną. Lata 2019 i 20 były przełomowe dla Centrum Natura 2000. Doskonale przygotowany wniosek przez wydział rozwoju miasta i funduszy pomocowych pozwolił zdobyć środki na remont nowych pomieszczeń i ponowne otwarcie jednostki w nowych, przestronnych pomieszczeniach w budynku niegdyś należącym do rodu Tarnowskich. Fundusze europejskie pozwoliły stworzyć nową, większą przestrzeń, ale duszę temu miejscu dali ludzie, którzy od początku z pasją i wielkim zaangażowaniem realizowali misję, jaką jest edukacja ekologiczna. Centrum Natura 2000 realizuje wiele projektów, współpracuje z licznymi instytucjami, co pozwala otwierać się na nowe wyzwania i stawać się jeszcze bardziej atrakcyjnym dla tysięcy mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto. Nie było by to możliwe, gdyby nie zgrany zespół, oraz osoby które na co dzień i spontanicznie wspierają nas swoją pracą w utrzymaniu jednostki oraz pozwalają cieszyć oko pięknymi fotografiami naszej polskiej przyrody. Za to wszystko pięknie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają i doceniają naszą działalność, to Wy jesteście Mistrzami” – taka informacja pojawiła się na facebookowym profilu tarnobrzeskiego Centrum.

Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu jest nieprzypadkowo uznawane za jedną z najlepszych tego typu placówek w Polsce, a jego działalność daleko wykracza poza granice nie tylko Tarnobrzega, ale też województwa. Obecnie mieści się w jednym ze skrzydeł budynku dawnej powozowni Tarnowskich, zaraz obok wejścia do Parku Dzikowskiego.

Konkurs „”Podkarpackie Mistrzowskie Zmiany” został przeprowadzony po raz pierwszy. Zgłoszono do niego 62 projekty, z których Kapituła wybrała 25 – w pięciu kategoriach: dla gospodarki, dla mobilności, dla środowiska, dla lepszego jutra i dla rodziny”. Nagrody wręczono 1 października, podczas uroczystej gali w Pstrągowej.

fot. materiały własne i Urzędu Marszałkowskiego

Udostępnij

Jeden komentarz

  1. Maski nie obowiązują? A tyle się mówi w TiVi o maseczkach. Miss z Policji rzecznik prasowa mówiła, że policja będzie ścigać za brak maseczek i co? I nic. W końcu was zaatakuję.

Zostaw odpowiedź