Tarnobrzeg. Jakie inwestycje zrealizuje starostwo powiatowe w 2022 roku? - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 18 stycznia
reklama

Tarnobrzeg. Jakie inwestycje zrealizuje starostwo powiatowe w 2022 roku?

0

Trzynastu radnych „za”, troje wstrzymało się od głosu – tak przebiegło głosowanie nad tegorocznym budżetem powiatu tarnobrzeskiego podczas sesji, która odbyła się 5 stycznia w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie.

Tegoroczny budżet prezentuje się bardzo dobrze. Udało nam się ściągnąć dużo środków z zewnątrz i dzięki pomocy posła Zbigniewa Chmielowa, posła i ministra Rafała Webera,  wojewody Ewy Leniart, marszałka Władysław Ortyla i wicemarszałek Ewy Draus mamy znaczną kwotę na inwestycje – wyliczał starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł.

Jak podkreślił włodarz powiatu, budżet na 2022 rok jest zrównoważony na poziomie 63 milionów złotych, w którym niewielka jest różnica między wydatkami, a przychodami.

W tym roku każda z gmin powiatu tarnobrzeskiego może liczyć na poważne inwestycje. W gminie Baranów Sandomierski realizowane będzie sztandarowe przedsięwzięcie drogowe, jakim jest droga przez tzw. zwałkę w miejscowości Dąbrowica. Powstaną tam chodniki, oświetlenie i nowy asfalt. Na finansowe wsparcie może też liczyć Dom Dziecka w Skopaniu.

Zobacz także: 
– Tarnobrzeg. Kolędy w wykonaniu Śpiewającej Rodziny Kaczmarek wybrzmiały w parafii na os. Serbinów [zdjęcia][wideo]

W gminie Nowa Dęba, powiat będzie nadal pomagał w modernizacji szpitala. Na pomoc w niezbędnych remontach może liczyć też Dom Pomocy Społecznej. Powiat nie zapomni też o Zespole Szkół nr 1 i Zespole Szkół nr 2.  

Jak zapowiedział starosta Jerzy Sudoł, to będzie również dobry rok dla gminy Gorzyce, bowiem powiat ma już 3,5 mln. zł, na budowę kotłowni w Centrum Wsparcia i Rehabilitacji.

Dalszą pomoc, w gminie Grębów,  otrzyma Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, w którym powiat będzie kończył remont zabytkowych schodów. W planach jest także remont mostka prowadzącego do ogrodu i szklarni.

Występujemy także do drugiego rozdania Nowego Ładu o środki na budowę chodników – dodał starosta.

Zostaw odpowiedź