Reklama
Tarnobrzeg. Kończą budować schody do rozdzielonych „Pawilonów” [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Tarnobrzeg. Kończą budować schody do rozdzielonych „Pawilonów” [zdjęcia]

2
1 z 10


W Tarnobrzegu, przy ul. Wyspiańskiego, kończy się przerabianie pasażu handlowego zwanego „Pawilonami”, na cztery osobne budynki handlowe. Trwają ostatnie prace przy budowie schodów na piętra.

„Pawilony” powstały w latach 70. XX wieku. Przez wiele lat, cztery piętrowe budynki, połączone estakadą, były najbardziej prestiżową „miejscówką” dla tarnobrzeskiego handlu. Tu mieściła się „Moda Polska”, „Pewex”, „Wedel” i wiele innych sklepów. W latach 90. rola „Pawilonów” nieco się zmieniła, główny ruch handlowy w mieście przeprowadził się w inne rejony, ale pasaż nadal był i jest chętnie odwiedzanym miejscem.

Zobacz także:
Trwa budowa dwóch obiektów handlowych w Tarnobrzegu [wideo][zdjęcia]

Na przełomie lata i jesieni ub. roku właściciel pasażu, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zdecydował się na radykalny krok i zburzenie łączników pomiędzy budynkami, tworzących estakadę na piętrze (umożliwiała przejście od pierwszego do ostatniego pawilonu handlowego bez konieczności schodzenia na dół).

Zdaniem TSM, decyzja była podyktowana względami bezpieczeństwa i stanem technicznym obiektu. Według specjalistów ze spółdzielni, kilkadziesiąt lat eksploatacji estakady sprawiło, że zaczęła ona na poważnie zagrażać bezpieczeństwu przechodniów poruszających się na poziomie parteru. Zdarzały się przypadki spadania na ludzi fragmentów betonu i zbrojenia. Dlatego też zdecydowano, że łączniki pomiędzy pawilonami zostaną wyburzone. Tak też się stało, a obecnie montowane są ostatnie schody prowadzące na piętra budynków.

Rozdzielenie „Pawilonów” kosztowało ok. 1 mln zł.

1 z 10
Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
majster amator
19 dni temu

Majstry z prawdziwego zdarzenia wyjechali. Teraz w Polsce zostali amatorzy najwyraźniej i robią usługi, czasem na k… mać.

Adam
21 dni temu

No pierwsze już zaczęły pokrywać się rdzą, gratulacje za dobranie odpowiedniego środka do pokrycia metalu!

2
0
Zostaw komentarz!x
()
x