Tarnobrzeg. Libacja na ławeczce w czasie epidemii

0

Trzech mężczyzn w Tarnobrzegu urządziło sobie spotkanie towarzyskie i w rejonie warsztatu samochodowego piło alkohol. Tym zachowaniem złamali obostrzenia, które są wprowadzone na terenie całego kraju w związku z epidemią koronawirusa.

W czwartek, 2 kwietnia, po godz. 9, dyżurny tarnobrzeskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od przechodnia, że pomimo obowiązujących zakazów, grupa mężczyzn pije alkohol. Do zdarzenia miało dojść w rejonie warsztatu samochodowego na osiedlu Serbinów.

Na miejscu okazało się, że trzech mężczyzn na ławeczce raczyło się winem marki “Mocny Grzmot”. Policjanci wylegitymowali biesiadników. Okazało się, że są to mieszkańcy Tarnobrzega w wieku 33 – 41 lat. Wszyscy mieli pełną świadomość o obowiązujących obecnie przepisach dotyczących przestrzegania zasad gromadzenia się oraz o istniejącym ryzyku zagrożenia rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Policjanci sporządzili wobec mężczyzn wnioski o ukaranie do sądu.

CZYTAJ TAKŻE:

– Zmarła osoba z powiatu stalowowolskiego zakażona koronawirusem
– Dezynfekcja Stalowej Woli. Prezentacja prezydenta [wideo]
– Nie spodziewali się drugiej kontroli

Od początku obowiązywania nowych obostrzeń, poza powyższymi, drastycznymi przypadkami, policja ograniczała się do pouczeń. W kolejnych dniach będą wystawiane mandaty.

Share.

Comments are closed.