Tarnobrzeg. Śmigłowiec LPR lądował w centrum miasta [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Tarnobrzeg. Śmigłowiec LPR lądował w centrum miasta [zdjęcia]

10
1 z 15

W piątek, 26 marca, około godziny 14., przechodniów w centrum Tarnobrzega zelektryzował widok śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądującego na dużym trawniku obok jednego z marketów przy ul. Sikorskiego.

Śmigłowiec przyleciał do Tarnobrzega w trybie nagłym. Lądował na trawniku przy ul. Sikorskiego bez zorganizowania tam nawet prowizorycznego lądowiska przez strażaków, którzy zazwyczaj są proszeni o pomoc w takiej sytuacji.

Nagranie ze startu helikoptera: Zobacz start śmigłowca LPR z centrum Tarnobrzega [wideo]

 – Dostaliśmy tylko prośbę o zabezpieczenie startu śmigłowca. Lądował sam, bez naszego udziału  – powiedział “Tygodnikowi Nadwiślańskiemu” mł. brygadier Jacek Widuch, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

Nieoficjalnie, ekipa medyczna przyleciała śmigłowcem do chorej osoby mieszkającej blisko miejsca lądowania.

śmigłowiec lpr tarnobrzeg

1 z 15
Udostępnij

10 komentarzy

 1. No i okazuje sie ze nie jest potrzebne specjalne lądowisko dla helikopterów .Nie rozumie wiec skąd ten lament przy tworzeniu SOR-ow.Trzeba wywalić kilka milionów na lądowisko aby istniał SOR a tym czasem jak widać można lądować na parkingu.

    • pomysłowy Dobromir na

     Milijonów nie trzeba wydawać, ale lądowisko z prawdziwego zdarzenia powinno być w Tarnobrzegu. Jakiś wylany beton, bez drzew w okolicy i wszystkiego co może fruwać kiedy łopaty wirnika pracują (śmieci).
     Na filmie, startu śmigłowca widać jak fruwają śmieci.
     Wielkie nie musi być takie lądowisko. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby powstało na terenach nad Wisłą. Miejsca ci u nas dostatek.

     Śmigłowiec LPR wyląduje w wielu miejscach, bo ma płozy i jest stosunkowo niewielkiej wagi w porównaniu z innymi np. wojskowymi.
     A nóż Mariuszkowi zachce się przylecieć policyjnym śmigłowcem Sikorsky i ten już nie może wszędzie wylądować bo ma kółeczka a nie płozy, ciężar jest rozłożony na mniejszej powierzchni (koła) i może się na grząskim terenie “wkopać”. Poza tym to ma większe łopaty wirnika. Nie jestem jakiś fizyk, projektant tylko logicznie myślę.

     Będę głosował przy następnych wyborach na tego kandydata, który w programie będzie miał budowę lądowiska. Trzeba iść z duchem czasu. Takich zdarzeń, gdzie LPR będzie musiało lądować w Tbg będzie jeszcze w przyszłości wiele. Może i inne śmigłowce do nas zawitają z przyjacielską wizytą :-))). Np. te co fruwają nad poligonem w Nowej Dębie :-)))

     • ….. i wskazani Jankesi ze swoimi Apachami przy naszym WC. Wtedy będziemy mieć podróż apacza dookoła… ;-)))

 2. djasiek573 na

  Ale sensacja.. Ja pier…lę.. Toż to tak,, jakby sam żoliborski flejtuch przyleciał do Tarnobrzega. Ha,ha,ha

Zostaw odpowiedź