Tarnobrzeg. Uczcili pamięć zmarłych tragicznie pracowników przemysłu siarkowego [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Tarnobrzeg. Uczcili pamięć zmarłych tragicznie pracowników przemysłu siarkowego [zdjęcia]

0
1 z 3

Prezydent Tarnobrzega wraz z wiceprzewodniczącą Rady Miasta Tarnobrzega uczcili pamięć tragicznie zmarłych pracowników przemysłu siarkowego w związku z obchodzonym 28 kwietnia Międzynarodowym Dniem Ofiar Pamięci Wypadków Przy Pracy i Chorób Zawodowych. 

W Tarnobrzegu w szczególny sposób wspomina się tych, którzy życiem i zdrowiem przypłacili pracę w siarkowym kombinacie. Od początku jego funkcjonowania, czyli roku 1962, wydarzyło się tu ponad 3600 wypadków, w których życie straciło ponad 60 osób.

W czwartek, 28 kwietnia, prezydent miasta wraz z wiceprzewodniczącą Rady Miasta Tarnobrzega, uczcili pamięć zmarłych tragicznie pracowników przemysłu siarkowego, składając kwiaty i paląc symboliczny znicz pod pomnikiem Pamięci Ofiar Wypadków Przy Pracy w Tarnobrzeskim Zagłębiu Siarkowym.

Zobacz także: 
– Tłumy na otwarciu sklepu Action w Tarnobrzegu [zdjęcia][wideo]

Stojący w miejscu dawnego kombinatu pomnik, poświęcony pamięci tragicznie zmarłych pracowników przemysłu siarkowego, chociaż ten wielki przemysł jest już historią, niech będzie dla wszystkich pracodawców taką refleksją nad tym, co tak naprawdę jest najważniejsze. Niech przypomina, że nie można się zatracić w pogoni za wydajnością i efektywnością. Zawsze na pierwszym miejscu musi być bezpieczeństwo pracowników – mówił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

1 z 3
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.