Tarnobrzeg. Zakończył się proces w sprawie milionowego odszkodowania. Kiedy wyrok? - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Tarnobrzeg. Zakończył się proces w sprawie milionowego odszkodowania. Kiedy wyrok?

1

W czwartek, 3 lutego przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu zakończył się proces w sprawie Zenona K. – mężczyznę obwinionego o potrójne zabójstwo, skazanego za to na 25 lat, a następnie uniewinnionego. Wiemy kiedy ogłoszony zostanie wyrok.

71-letni dziś Zenon K. został oskarżony o dokonanie w 2015 roku potrójnego zabójstwa w osławionym „Perszingu” – stalowowolskim bloku socjalnym. W 2017 roku, po procesie, mężczyzna został uznany przez Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu za winnego i skazany na 25 lat pozbawienia wolności. W lipcu 2018 roku Sąd Apelacyjny w Rzeszowie uniewinnił mężczyznę od zarzutu potrójnego morderstwa. Uznał jednak, że Zenon K. jest winny niepowiadomienia o zbrodni i skazał go za to na 2 lata i 9 miesięcy więzienia. Dziwny trafem, było to niemal dokładnie tyle, ile mężczyzna przesiedział w areszcie tymczasowym w trakcie procesu o potrójne zabójstwo.

Zobacz także:
Odcinkowy pomiar prędkości na trasie Jamnica-Stalowa Wola odnotował już ponad 80 wykroczeń!

Sprawa trafiła przed oblicze Sądu Najwyższego. Ten uchylił wyrok w sprawie braku zawiadomienia organów ścigania przez Zenona K. i umorzył postępowanie w tym zakresie. To otworzyło Zenonowi K. drogę do ubiegania się o odszkodowanie za czas spędzony w areszcie. Jego adwokat domaga się dla swojego klienta blisko 2 mln zł.

Dziś podczas rozprawy mowy końcowe wygłosili pełnomocnik Zenona K., pełnomocniczka prezesa Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie reprezentującego Skarb Państwa oraz prokurator. Następnie sędzia zakończył proces i wyznaczył datę ogłoszenia wyroku na 8 lutego.

Jeden komentarz

  1. sady okregowe powinny miec swoje siedziby tylko w miastach wojewodzkich