Tarnobrzeski szpital zamknął internę, bo pracownicy są objęci kwarantanną

1

Tarnobrzeski Szpital Wojewódzki im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej zamyka Oddział Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii. Powodem jest decyzja władz sanitarnych o objęciu personelu oddziału kwarantanną.

Praktycznie wszyscy pracownicy są objęci kwarantanną, dlatego nie mamy wyjścia i musimy zamknąć na razie oddział. Wszyscy przebywający na nim pacjenci są zabezpieczeni – mówi lakonicznie Wiktor Stasiak, dyrektor tarnobrzeskiego szpitala.

Nie wiadomo dlaczego pracownicy szpitala, wśród których jest m.in. ok. 40 pielęgniarek i 9 lekarzy, poddani są kwarantannie, Służby sanitarne, a także szefostwo placówki odmawiają informacji. Można przypuszczać, że ma to związek z z podanymi wczoraj informacjami o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u szóstki “mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego” (3 kobiety, 2 mężczyzn i dziecko). Ani sanepid, ani szpital nie chcą jednak ujawnić, czy są wśród nich pracownicy szpitala, ani nawet podać z jakich miast, bądź miejscowości pochodzą zarażone osoby.

CZYTAJ TAKŻE:

6 nowych przypadków koronawirusa w powiecie tarnobrzeskim. W tym jedno dziecko
Przestrzegamy kwarantanny
Adam Jarubas zakażony koronawirusem

Z lepszych wieści wiadomo, że wyniki kolejnych próbek pracowników szpitala pobranych po kontakcie z 78-letnią pacjentką, u której 20 marca stwierdzono zakażenie koronawirusem, wypadły negatywnie. Przebadano szóstkę lekarzy (z Oddziału Wewnętrznego i OIOM-u). Dodatkowo, testom na obecność koronawirusa poddano czworo pacjentów OIOM-u. Również w ich przypadku wynik testów był negatywny.

Share.

1 komentarz