Uczniowie tarnobrzeskich szkół rysowali wzory lasowiackie na przedmiotach codziennego użytku [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

Uczniowie tarnobrzeskich szkół rysowali wzory lasowiackie na przedmiotach codziennego użytku [zdjęcia]

0
1 z 19

W połowie października zakończył się konkurs plastyczny pn. „Serce Lasowiackie na co dzień”, zorganizowany przez Fundację Jolanty Kret „Serce Lasowiackie” im. Barbary i Franciszka Mortków. Prezes fundacji przyznaje, że wybór pierwszych miejsc spośród tak wielu kreatywnych prac, nie należał do najłatwiejszych.

Celem konkursu było propagowanie motywów lasowiackich wśród uczniów tarnobrzeskich szkół podstawowych, specjalnych i szkół średnich. W ciągu niespełna miesiąca do konkursu pn. „Serce Lasowiackie na co dzień” spłynęło ponad 100 prac plastycznych, bogatych w kolorowe, lokalne wzory ludowe, które przyozdobiły przeróżne rzeczy. Motyw serca lasowiackiego pojawił się na elementach odzieży, na czajniku, plecaku i wielu innych przedmiotach codziennego użytku.

Pod koniec października w siedzibie tarnobrzeskiej Biblioteki Pedagogicznej, jury wybrało swoich faworytów w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, specjalna i ponadpodstawowa.

Zobacz także: 
– Sandomierscy klerycy wicemistrzami Polski!

Wśród młodszych uczestników, których prace zrobiły największe wrażenie na komisji, znaleźli się: uczennica Szkoły Podstawowej numer 10, Gabriela Wilk, która zajęła I miejsce, II miejsce przyznano pracy Antoniny Czachór, uczennicy Szkoły Podstawowej numer 4, zaś III miejsce uzyskała praca Mai Piotrowskiej ze Szkoły Podstawowej numer 10.

Wyróżnienia trafiły do Piotra Drausa ze Szkoły Podstawowej numer 3, Kamili Chamot ze Szkoły Podstawowej numer 10, Laury Charchut z Katolickiej Szkoły Podstawowej, Julii Wieczorek ze Szkoły Podstawowej numer 9, Zofii Pelc, uczennicy Szkoły Podstawowej numer 10 i Karoliny Bułdyś ze Szkoły Podstawowej numer 8.

W kategorii szkół średnich I miejscem doceniona została praca uczennicy klasy III, Aleksandry Kucwaj z Zespołu Szkół numer 2 im. Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. II miejsce jury przyznało Aleksandrze Krudysz z klasy II TKH z tej samej szkoły, natomiast III miejsce zajęła Wiktoria Kalita, uczennica klasy III dT z tarnobrzeskiego „Górnika”. Wyróżnione zostały prace Julii Kasprzykowskiej, Gabrieli Chłopek, Emilii Marii Saneckiej i Julii Markiewicz.

I miejsce wśród uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych przyznano Mateuszowi Stolarzowi z klasy SPdP, wyróżnienia trafią także do Julii Piejko, Wiktorii Brożyny i Patrycji Wrony z Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Tarnobrzegu.

Zobacz galerię – 18 prac konkursowych


I MIEJSCE  – Mateusz Stolarz –  21 lat, Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu, klasa  III e. Opiekun artystyczny: Danuta Stolarz

1 z 19

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.