UKS Delfin Tarnobrzeg zdobywa 8 medali w Warszawie

11:55, 21.09.2022 KR

Zawodnicy UKS Delfin Tarnobrzeg mają za sobą pierwsze starty w sezonie 2022/2023. Z rywalizacji w Warszawie w ramach Grand Prix Ursusa i V Ogólnopolskich Zawodów Pływackich o Puchar Ursusa pod patronatem burmistrza Bogdana Olesińskiego, młodzi pływacy przywieźli aż osiem medali.

Czworo młodych zawodników UKS Delfin Tarnobrzeg w weekend brało udział w zawodach w Warszawie. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3: Albert Borkowski (klasa 6A), Bartosz Turbak (4A), Blanka Krasowska (3A) oraz Michał Kozioł (3B), zdobyli łącznie 8 medali, w tym siedem złotych i jeden srebrny.

Dwa złote medale na 100 m stylem dowolnym oraz motylkowym zdobył Albert Borkowski, który był także najlepszym zawodnikiem w kategorii zawodnik 11 letni. Kolejne dwa złote medale na 100 m stylem klasycznym i zmiennym oraz trzecie miejsce w kategorii najlepszy zawodnik 10 letni otrzymał Bartosz Turbak. Blanka Krasowska wywalczyła złoty medal na 25 m stylem dowolnym oraz srebrny na 25 m stylem grzbietowym i otrzymała tytuł najlepszej 9 letniej zawodniczki. Ostatnie dwa złote medale na 25 m stylem dowolnym i grzbietowym, a także tytuł najlepszego zawodnika 9 letniego, zdobył Michał Kozioł.