Uroczysta msza święta tarnobrzeskich policjantów i pracowników Policji [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Uroczysta msza święta tarnobrzeskich policjantów i pracowników Policji [zdjęcia]

2

W tym roku minęło 15 lat, od kiedy Kapelanem policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu został ks. dziekan Adam Marek, proboszcz parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w Tarnobrzegu. Z tej okazji oraz przypadającego święta patrona Policji Michała Archanioła, w świątyni odbyła się uroczysta msza. Wziął w niej udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła.

W piątek o godz. 18, odbyła się uroczysta Msza z okazji święta patrona Policji Michała Archanioła oraz przypadającego jubileuszu 15-lecia posługi kapelańskiej w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu ks. dziekana Adama Marka.

W uroczystości udział wzięli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła, Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marek Pietrykowski, Komendant Powiatowy Policji w Mielcu podinsp. Tomasz Grazda, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Rajmund Murek, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Mariusz Stasiak, komendanci Komisariatu Policji w Gorzycach i Nowej Dębie, kierownicy Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim i Grębowie, policjanci i pracownicy Policji, a także licznie zgromadzeni parafianie i goście.

Eucharystii przewodniczył Jubilat ks. dziekan Adam Marek, który w wygłoszonej homilii powiedział (…) „Drogie Policjantki i Policjanci macie wspaniałego patrona św. Michała Archanioła, bo też i piękna jest wasza służba społeczeństwu. Nie jest łatwo być policjantem, z wielu przyczyn, ale pomyślmy dzisiaj patrząc na naszego Patrona świętego Michała Archanioła w jak pięknym i bożym dziele przez swoją służbę uczestniczycie. To prawda, że poprzez nią musicie się zmagać z konkretnym złem. Jako policjanci do wypełnienia do swojej misji potrzebujecie siły, której źródłem nie jest człowiek, ani regulaminy, ale sam Bóg”.

Na zakończenie mszy świętej Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marek Pietrykowski w imieniu zgromadzonych funkcjonariuszy podkreślił szczególną rolę księdza kapelana i złożył życzenia jubilatowi; „Z okazji przypadającego pięknego jubileuszu 15 -lecia posługi Kapelańskiej w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, w imieniu własnym oraz wszystkich policjantów i pracowników Policji bardzo serdecznie dziękuję ks. dziekanowi Adamowi Markowi, za zaangażowanie szerzenia wiary oraz wsparcie duchowe naszej jednostki, życzę na dalsze lata posługi kapłańskiej dużo siły i wielu łask bożych (…)”.

We mszy świętej uczestniczył Sztandar Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Po jej zakończeniu zgromadzeni przeszli pod figurę świętego Michała Archanioła, gdzie delegacje złożyły okolicznościowe wiązanki. Źródło: KMP Tarnobrzeg.

2 komentarze

  1. Policja modlunca? Niewielu ich na mszy. Widze samom derekcje. Proponuje zamiast modlitw pały w rąsie i wio w teren zaprowadzić porządek. Zwłaszcza z kierowcami i motocyklistami ryczącymi silnikami po nocach.