Uroczyste rozpoczęcie budowy obwodnicy Tarnobrzega [wideo] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Uroczyste rozpoczęcie budowy obwodnicy Tarnobrzega [wideo]

14

Dziś na osiedlu Zakrzów w okolicach Ronda Strefowego miało miejsce rozpoczęcie budowy obwodnicy Tarnobrzega. Podczas uroczystej inauguracji pojawiło się wielu samorządowców.

“Słowo stało się ciałem” – takimi słowami prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek rozpoczął spotkanie, podczas którego miało miejsce uroczyste otwarcie budowy obwodnicy miasta. W miejscu, gdzie będzie jeden z końców trasy, pojawiło się wielu samorządowców, m.in. wiceminister infrastruktury Rafał Weber, wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus czy też radny Rady Miasta Tarnobrzega, Kamil Kalinka.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg. Śpiewał „W życiu mi nie wyszło”. Przechodnie uznali, że chce się zabić

Podczas przemów nie zabrakło gratulacji dla tarnobrzeskich samorządowców z tej i poprzedniej kadencji. Podziękowania skierowane zostały także do władz województwa podkarpackiego i ministra Webera. Przy okazji przypominano, jak trudne i skomplikowane były starania o wsparcie budowy obwodnicy.

Prezydent Tarnobrzega wyraził nadzieję, że 29 lipca 2022 roku będzie przecinana wstęga na nowo powstałej trasie.

Udostępnij

14 komentarzy

 1. to male miasto lezy na uboczu jest tu male natezenie ruchu obwodnica nie jest tu potrzebna

  • Hello… A skąd takie wnioski? Badałeś to natężenie? Dla samych tirów warto robić tą drogę. W centrum miasta będzie spokojniej, bezpieczniej i na remontach tych ulic miasto zaoszczędzi. A jeśli chodzi o kilka osób którym obwodnica spokój zakłuci no cóż niech się starają o ekrany ochronne. Hello… mieszkamy w mieście. Miasto musi się rozwijać! To cud że przy takich samorządowcach ta droga powstaje. Mielec i Stalowa Wola tak nam odjechały że już nigdy ich nie dogonimy. Smutne to ale jakich mamy wyborców to takich kandydatów na miejskie urzędy 🙁

   • Nie należy za wszelką cenę dążyć do wielkomiejskości. Małe może być piękne. Cywilizacja to niestety siedlisko chorób, smrodu spalin, hałasu, chemii w żywności etc. Trzeba wrócić do starych sprawdzonych wzorców.Sadzić drzewa przy drogach, dbać o trawniki, krzewy. Więcej zieleni potrzebne jest Tarnobrzegowi.

    • W Tarnobrzegu jest zdecydowanie za dużo zieleni. Ciekawe kto będzie płacił za jej utrzymanie? Jak wam mało zieleni to róbcie małe ogródki pod oknami przy wejściach do klatek i się nimi opiekujcie a nie leżycie bezczynnie do góry dupami z wielkimi roszczeniami do miasta .

     • obatel z Tbg na

      Leżą jedni, inni wysiadują na ławkach jak kury na grzędzie i tak całymi dniami obrabiają sąsiadów.

 2. Był zakaz zadawania pytań? Czy mamy takich “błyskotliwych” dziennikarzy? Był minister a nie padło pytanie : Czy, kiedy i z jakimi ważnymi drogami zostanie skomunikowana ta obwodnica? Co z kolejnictwem w naszym regionie? Czy Tarnobrzeg znajdzie się na trasie szybkich połączeń kolejowych do CPK? Kto ma o takie rzeczy pytać jak nie my mieszkańcy tego miasta? Wstyd mi za Was panie i panowie dziennikarze 🙁

  • Tarnobrzeg jak zapewne od dawna to widać usiłują sprowadzić do rangi małej mieściny. Tylko patrzeć jak zniknie powiat tarnobrzeski,a na czele miasta będzie sołtys, burmistrz a nie prezydent.

  • Czy, kiedy i z jakimi ważnymi drogami zostanie skomunikowana ta obwodnica? 
   Odpowiedź: nie będzie skomunikowana, bo jest w takim miejscu, że nie ma to sensu i możliwości.
   Co z kolejnictwem w naszym regionie?
   Odpowiedź: a nic. Koleje nie planują remontu stacji kolejowej w Tarnobrzegu, bo nie mają w tym żadnego interesu. Nawet nie dba o teren w jej okolicy. Tarnobrzeg już został wykluczony z wielu połączeń kolejowych i podejrzewam, że będzie wykluczeń jeszcze więcej.
   Czy Tarnobrzeg znajdzie się na trasie szybkich połączeń kolejowych do CPK?
   Odpowiedź: nie znajdzie się, nikt nie ma w tym interesu prócz lokalnych rzundzących i też nie wszystkich. Ich działania nic nie spowodują bo wszystko jest centralnie sterowane.Tarnobrzeg dla nich to prowincjonalne miasteczko nic nie znaczące.

   • tarnobrzeg mial juz swoje 5 minut za prl i to wystarczy pozatym nie jest pepkiem swiata

 3. przez lata było puste gadanie, a przyszli konkretni ludzie i robią porządek po dwóch dekadach miejscowych pisowatych nierządów

 4. bierny obserwator na

  Słyszę bełkot polityczny.
  Nie było nas, był tutaj las…
  Koniec strefy ciszy w lesie zwierzyniec.
  Koniec strefy ciszy w ogrodach działkowych.
  Ta wasza obwodnica powinna przebiegać w innym miejscu.