W gminie Grębów wnuczek przez 8 lat terroryzował swoją babcię. Zakładał jej sznur na szyję i groził śmiercią!

0

27-letni mężczyzna ze szczególnym okrucieństwem znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją 84-letnią babcią. Wnuczek zakładał sznur na szyję niedołężnej kobiety, groził pozbawieniem życia i przyczynił się do poważnych obrażeń seniorki, w tym rozstroju zdrowia. Sprawca usłyszał zarzuty.

27-letni mężczyzna, mieszkający na terenie gminy Grębów w powiecie tarnobrzeskim, jest podejrzany o stosowanie przemocy wobec swojej 84-letniej babci. Jak ustalili tarnobrzescy  policjanci, sytuacja ta trwała około 8 lat. Wnuk będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, znieważał kobietę, utrudniał korzystanie ze sprzętów domowych, popychał, a nawet posunął się do założenia sznura na szyję staruszki i wlokąc groził jej pozbawieniem życia. W wyniku upadku kobieta odniosła poważne jak na jej wiek obrażenia, w tym rozstrój zdrowia.

Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy w tej sprawie. W piątek Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu. Przedtem 27-latek usłyszał prokuratorskie  zarzuty. Wnuk, który okrutnie obchodził się z kobietą, będzie odpowiadał przed sądem.

Za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą starszą, nieporadną, kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Share.

Comments are closed.