W Niekrasowie odbył się pogrzeb poety Wiesława Kota [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 30 listopada
kondolencje
reklama

W Niekrasowie odbył się pogrzeb poety Wiesława Kota [zdjęcia]

0
1 z 5

W środę, na cmentarzu parafialnym w Niekrasowie (gm. Osiek) odbył się pogrzeb Wiesława Kota, staszowskiego poety, który zmarł 10 maja w wieku 76 lat.

Msza żałobna została odprawiona w miejscowym kościele. Uczestniczyło w niej wielu przyjaciół i miłośników talentu poety. Wiesław Kot urodził się 26 czerwca 1945 roku w Staszowie w rodzinie rzemieślniczej. Był absolwentem VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach. Studiował politologię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach.

Jako poeta zadebiutował w 1963 roku w gdańskich „Literach”. Był laureatem wielu konkursów literackich między innymi: Konkursu Mickiewiczowskiego; konkursu „Słowacja bliższa Polsce” i „U progu kresów” w 2002 r. za działalność poetycką. W 2003 r. otrzymał wyróżnienie w dziedzinie kultury i sztuki „Serce dla serc”, które było dowodem jego oddania Bogu i bliźnim. Nie sposób pominąć nagrody z 2004 r. im. Leopolda Staffa w kategorii utworów dotyczących regionu świętokrzyskiego.

Na temat jego twórczości powstała również na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach praca magisterska.

W Staszowie msza św. w intencji zmarłego poety zostanie odprawiona 14 maja o godz. 18.30 w kościele dolnym pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Fot. A. Wawrylak

1 z 5
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.