W Rudniku nad Sanem „Wiklina” w pełnym słońcu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

W Rudniku nad Sanem „Wiklina” w pełnym słońcu [zdjęcia]

0

Przebieg imprezy plenerowej „Wiklina 2022” z pewnością przerósł oczekiwania organizatorów. Takich tłumów nikt tu od dawna nie widział!

Jak od wielu lat rudniccy rzemieślnicy w hali sportowej MOSiR prezentowali w ramach targów wszechstronny wachlarz swoich unikalnych wyrobów z wikliny – od mebli po dziecięce wózki. Na zewnątrz hali można było usłyszeć kilka słów od fachowca – plantatora o technologii produkcji wikliny i zobaczyć maszyny jej służące. Goście mogli też obejrzeć niepowtarzalny, mistrzowski pokaz wyplatania.
Na wielkiej scenie na stadionie, w ramach Festiwalu Twórczości Artystycznej Szkół Gminy Rudnik nad Sanem, tańczyły również dziecięce i młodzieżowe grupy z Miejskiego Ośrodka Kultury.
Wokół boiska ustawiły się stoiska z rękodziełem i drobną wytwórczością miejscowych twórców i artystów amatorów, a panie z Kół Gospodyń Wiejskich i lokalnych stowarzyszeń serwowały wspaniałe dania. Była oblegana przez całe popołudnie strefa zabaw dla dzieci i wiele innych atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców.

Jednak wszyscy z niecierpliwością czekali na pojawienie się niekwestionowanego „króla disco” Zenona Martyniuka, którego rekordowa publiczność przyjęła wręcz owacyjnie. Popularny wokalista dal świetny koncert za co został obdarzony przez organizatorów koroną z wikliny. Podobną koronę otrzymał burmistrz Waldemar Grochowski – za sprowadzenie takiej gwiazdy do Rudnika nad Sanem.
Wieczorem wystąpiły ciepło przyjęte kapele „Zbóje”, „Tex”, „Lili” i „After Party”.
(pen)

Zostaw odpowiedź