W Tarnobrzegu będą poszukiwać skarbów - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

W Tarnobrzegu będą poszukiwać skarbów

3

Niebawem ruszy projekt społeczny #PoznajMYTarnobrzeg realizowany przez grupę uczniów tarnobrzeskiego „Hetmana”. W ramach inicjatywy w Tarnobrzegu ukryte zostaną… skarby! Ktoś chętny do poszukiwań? Część „skarbów” przekazał już prezydent miasta.

Są grupką młodych ludzi z tarnobrzeskiego „Hetmana” realizujących projekt społeczny w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii – Amelia Ciba, Julia Długosiewicz, Grzegorz Rawski, Kacper Janczy.

Jak mówią, celem ich projektu #PoznajMYTarnobrzeg jest… wyciągnięcie tarnobrzeskiej młodzieży z domów. – W tych wyjątkowych czasach doskonale zdajemy sobie sprawę, jak bardzo potrzebny jest kontakt z realnym światem. Godziny spędzane przed ekranami komputerów i smartfonów sprawiają, że powoli zapominamy o świecie rzeczywistym. Cierpi na tym nie tylko nasze zdrowie psychiczne, ale i fizyczne. Żeby to zmienić, potrzebny jest wyjątkowy, nietypowy impuls, np. Geocaching – powiedział Kacper Jańczy, kierownik projektu.

Zobacz także:
– Niebawem w Tarnobrzegu ruszy budowa Parku Handlowego „Karuzela”

Pomysłodawcy projektu będą zachęcać innych do odwiedzenia, ale najpierw odnalezienia, miejsc w których ukryte będą skrytki z nagrodami. W tym celu podawane będą pewne dane dotycząc e lokalizacji skrytki, opisy ułatwiające jej znalezienie. Geocaching jest doskonale rozwinięty na całym świecie, a osób poszukujących ukrytych skrytek (keszy) wciąż przybywa. – My działamy w mediach społecznościowych, na Facebooku, Instagramie, TikToku czy YouTube. To właśnie tam najwięcej czasu spędza dziś młodzież. Liczymy na to, że młodzi nie będą obojętni na nasze wyzwania, a my pokażemy im nowe sposoby spędzania wolnego czasu – zakładają pomysłodawcy projektu #PoznajMYTarnobrzeg. Do zabawy zapraszają nie tylko młodych. Zdając sobie jednak sprawę z tego, że nie każdy korzysta z mediów społecznościowych, ich plakaty i ulotki zapraszające do włączenia się do zabawy już wkrótce znaleźć będzie można także w autobusach komunikacji miejskiej oraz na ulicach Tarnobrzega . – Nasze działania mają na celu pokazanie, że aktywność fizyczna nie musi być wcale taka nudna, a zwykły spacer można zamienić w ciekawą wyprawę – podkreślają.

Projekt się dopiero rozkręca. Jego pomysłodawcy p oszukuj ą partnerów, są też etapie zbierania funduszy. –  Zachęcamy do wsparcia naszej zbiórki na portalu zrzutka.pl. Znajduje się ona pod adresem https://zrzutka.pl/37tzg2 . Nie mamy z tego projektu żadnych korzyści majątkowych, działamy non-profit, nasz projekt jest przejrzysty, powstaje w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii – podkreślają. Do grona partnerów projektu dołączyli już m.in.: InJoy Polska, Brand24 czy Tu Tarnobrzeg. Honorowym Patronatem projekt objął prezydent Miasta Tarnobrzega. Mało tego, włodarz przekazał też pierwsze „skarby”. Zapraszamy już niebawem do ciekawej miejskiej zabawy!

Więcej informacji na temat projektu uczniów „Hetmana” znaleźć można na stronie: https://poznajmytarnobrzeg.pl/pobierz/

Źródło: UM Tarnobrzeg

Udostępnij

3 komentarze

 1. tadeusz fajche przeloz na

  skarbow ? w tarnobrzegu? przeciez tam nigdy niczego niebylo poza palacem dzikowskim a dookola tylko piasek i las

  • Pan Samochodzik i templariusze na

   Mój drogi kuleżko. Tarnobrzeg ma bogatą historię. Patrz opracowania Zeszyty Historyczne, przewodnik po Tarnobrzegu, Dzikovia i wiele innych. Na temat Tarnobrzega ukazało się wiele książek. Z zabytków ciekawy jest pałacyk, obecnie Muzeum Miasta Tarnobrzega,Muzeum Siarki, kościół o.Dominikanów, Kościół w Miechocinie. Tarnobrzeg leży nad Wisłą i ma tam teren rekreacyjny, Tarnobrzeg ma dostęp do sztucznego zbiornika zwanego oficjalnie jeziorem z miejscem do wypoczynku. Nie jedno miasto tego zazdrości.
   Tarnobrzeg nie jest wielki i to dobrze bo tam gdzie jest wszystkiego za dużo jest hałas, zapach spalin samochodowych etc. jest w sam raz do życia. Cała reszta zależy od władz miasta i ludzi w nim zamieszkałych. Małe może był piękne. Jeśli się o nie zadba, zawsze można znaleźć jakieś skarby.